Savaitės fotokaleidoskopas

BARIKADOS. Būrys prancūzų žandarų susitelkė prie degančių padangų, mėgindami šalinti kelią užtvėrusias vadinamųjų geltonųjų liemenių barikadas prie Monpeljė, Pietų Prancūzijoje. Vyriausybė jau nusileido protestuotojų reikalavimams ir po teroro akto Strasbūre paprašė neberengti naujų demonstracijų, kad saugumo pajėgos nebūtų priverstos ir vėl dirbti, kai joms tenka kur kas rimtesnės užduotys, susijusios su terorizmu.

AFP/Scanpix nuotrauka

GYVAI. Prie JAV Aukščiausiojo Teismo Vašingtone aktoriai sudarė gyvą prakartėlės sceną. Tokių organizacijų kaip „Tikėjimas ir laisvė“ bei „Laisvės patarėjų krikščioniai misionieriai“ nariai dalyvavo Jėzaus gimimo inscenizacijoje, giedojo giesmes, meldėsi ir skaitė Šventąjį Raštą.

Reuters/Scanpix nuotrauka

„JOLKA-FEST 2018“. Taip vadinasi Minske surengta šventė, per kurią pasirodė, šoko ir linksmino Senis Šaltis su balta garbanota barzda ir jo anūkė Snieguolė su sidabro karūna ant galvos. Baltarusijoje, Rusijoje ir kituose stačiatikių kraštuose Kalėdos švenčiamos pagal senąjį kalendorių ir nesutampa su katalikiškomis, o per Naujuosius metus su maišu dovanų ateina šie sovietinių laikų pagimdyti personažai. Jie liko populiarūs buvusiose sovietinėse respublikose, įskaitant musulmoniškas Vidurinės Azijos šalis. Naujieji metai buvo didžiausia metų šventė Sovietų Sąjungoje.

Reuters/Scanpix nuotrauka

VAIŠĖS. Feliksas (kairėje) ir Aurora, poliarinės meškos, gardžiuojasi žuvimis ir daržovėmis, pakabintomis ant eglutės zoologijos sode Krasnojarsko pakrašty. Kalėdoms artėjant dovanų ir gardumynų laukia ne tik žmonės, bet ir zoologijos sodų gyventojai. Krasnojarskas yra Sibire, netrukus ten prasidės ilga poliarinė naktis.

Reuters/Scanpix nuotrauka

„BREXITAS“. Didžioji Britanija atrodo it vėjo blaškoma nelaimėlė, kaskart atsidurianti ties prarajos kraštu. Tačiau mirti pasmerkta, kaip rašė britų spauda, premjerė Theresa May, taip pat pravardžiuojama raiša antimi, vis dar poste ir toliau vairuoja šalį per drumstus „Brexito“ vandenis. Chaosas, apėmęs Jungtinės Karalystės politiką, negebėjimas suvokti, į kokią padėtį šalį įstūmė referendumas dėl „Brexito“, neturėjimas jokio plano B ilgiems metams pakirto britų reputaciją europiečių akyse.

Reuters/Scanpix nuotrauka