Savaitės fotokaleidoskopas
MA­LO­NĖ. Ka­la­ku­tas, ku­rį JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas ofi­cia­liai iš­gel­bė­jo nuo mė­si­nin­ko pei­lio, pri­sta­to­mas ži­niask­lai­dai. JAV pre­zi­den­tai tra­di­ciš­kai prieš Pa­dė­kos die­ną su­tei­kia ma­lo­nę dviem ka­la­ku­tams. Pa­sak D. Trum­po, šių me­tų lai­min­gie­ji spar­nuo­čiai bu­vo iš­rink­ti iš 50 pa­ukš­čių ir da­bar jie bus iš­siųs­ti gy­ven­ti į vie­ną ka­la­ku­ty­ną Lis­ber­go mies­te Vir­dži­ni­jos vals­ti­jo­je.

PROTESTAS. Lapkričio 20 dieną tūkstančiai Graikijos pensininkų iš visų šalies kampelių rinkosi į protesto akciją Atėnuose. Nors kairioji „Syrizos“ vyriausybė pažadėjo, jog pensijų niekas nebeplanuoja mažinti, protestuotojai įsitikinę, kad šie pažadai – tik triukas prieš rinkimus, o vėliau jos bus apkarpytos. Nuo 2010 metų Graikijoje pensijos buvo mažinamos net 21 kartą ir sumažėjo 40 procentų. Parlamento rinkimai šalyje turėtų vykti kitų metų spalį.

LOBYNAS. Karališkosios portugalų skaityklos Rio de Žaneire, Brazilijoje, darbuotojas lipa kopėčiomis, kad pasiektų knygų lentyną. Ši institucija buvo įsteigta 1837 metais, paprastai ji įtraukiama į įspūdingiausių bibliotekų sąrašą pasaulyje. Biblioteką įkūrė 43 portugalų imigrantai – politiniai pabėgėliai, kad skatintų kultūrą tarp Brazilijos portugalų. Visuomenei biblioteka atidaryta 1900 metais, o jos kolekciją kasmet papildo apie 6 tūkst. naujų knygų.

TVORA. Kareiviai iš Kentukio valstijos 19-ojo inžinerijos bataliono tveria spygliuotos vielos tvorą prie Rio Grandės upės krantų Larede, Teksase. Tai vienas iš darbų, pavestų kareiviams, kuriuos prie sienos su Meksika dėl artėjančio migrantų karavano pasiuntė JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Šiuo metu prie pietinės JAV sienos yra dislokuota apie 5800 karių.

ŽINGSNIAI. 5 metų žirafa Amalka savo jauniklę Ellą drąsina eiti į priekį Berlyno „Tierpark“ zoologijos sode. Ellą Amalka atsivedė šių metų lapkričio 3 dieną, tačiau tik šią savaitę ji išėjo į lauką ir buvo pristatyta zoologijos sodo lankytojams. Amalka su Ella priklauso nykstančiam Rotšildo žirafų porūšiui. Gamtoje jos gyvena tik Ugandoje ir Kenijoje.