Savaitės fotokaleidoskopas
KA­RA­VA­NAS. Mig­ran­tai iš ne­tur­tin­gų Cen­tri­nės Ame­ri­kos ša­lių, dau­giau­sia Hon­dū­ro, po mė­ne­sio ke­lio­nės šiau­ryn per Mek­si­ką, pa­sie­kė Jung­ti­nių Vals­ti­jų sie­ną, ti­kė­da­mie­si ten ras­ti ge­res­nį gy­ve­ni­mą. 

Tačiau prie sienos juos pasitiko aukšta geležinė tvora, kurią pastatė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, ir jo pasiųsti keli tūkstančiai armijos karių, talkinančių pasienio policijai. Apsaugos priemonės stiprinamos spygliuota viela ir papildomais barjerais. Atvykstančios migrantų grupės sako, kad D. Trumpo priešiškumas jų neatbaido ir jie vis tiek sieks prieglobsčio. D. Trumpas pažadėjo, kad nelegaliai patekusieji į JAV jo negaus.

PRARADIMAS. Norvegų fregata, praėjusią savaitę Vakarų Norvegijos fjorde susidūrusi su Maltos tanklaiviu, nutrūkus ją laikiusiems lynams paniro po vandeniu. Maždaug 5 tūkst. tonų talpos modernus laivas „KNM Helge Ingstad“ plaukė po NATO pratybų „Trišakė jungtis 2018“. Per incidentą, kurio priežastys tiriamos, sužeisti aštuoni iš 137 fregatoje buvusių žmonių. Norvegijos karinis laivynas svarsto, kaip iškelti laivą.

NUSIVYLIMAS. Izraelio pietinio Sderoto miesto gyventojas žvelgia į dūmus, kylančius iš už kalvos prie Izraelio sienos su Gazos Ruožu. Jau 18 metų iš Gazos Ruožo į Sderotą beveik kasdien lekia raketos. Šio miesto meras Alonas Davidi nusivylęs pasiektomis Izraelio ir Gazos Ruožą kontroliuojančio islamistinio „Hamas“ judėjimo paliaubomis, dėl kurių atsistatydino Izraelio gynybos ministras. Netoli Gazos Ruožo gyvenantys izraeliečiai nori, kad būtų imtasi tolesnių veiksmų prieš „Hamas“, ir netiki, kad paliaubos atneš trokštamą ramybę.

UGNIS. Kalifornijoje siaučiant pražūtingiems gaisrams tik Helovino dekoracijos liko prie vieno sudegusio namo. Gaisro aukų skaičius jau pasiekė beveik 70, iš kai kurių žuvusiųjų teliko kaulų nuolaužos, daugiau kaip 600 žmonių laikomi dingusiais. Gyvenvietės virto suanglėjusiomis dykynėmis, žmonės prarado viską. Su ugnimi grūmėsi daugiau kaip 5 tūkst. ugniagesių. Didelio masto stichinės nelaimės ištiktai Kalifornijai prezidento administracija skyrė federalinį finansavimą.

JUBILIEJUS. Didžiosios Britanijos princas Charlesas paminėjo savo 70-metį šeimos švente, naujomis nuotraukomis ir įsipareigojimais aplinkosaugai. Velso princas ir sosto įpėdinis išgėrė arbatos su žmonėmis, kurie šiemet taip pat švenčia 70-ąjį gimtadienį, paskui vyko jo motinos karalienės Elžbietos II suorganizuotas pobūvis Bakingamo rūmuose. Paskelbtos dvi oficialios nuotraukos, kuriose Charlesas įamžintas su žmona Camilla, sūnumis Williamu ir Harry, jų žmonomis Kate ir Meghan bei vaikaičiais: šešerių princu George'u, trejų princese Charlotte ir šešių mėnesių princu Louisu.