Savaitės fotokaleidoskopas
FES­TI­VA­LIS. Tai­lan­de, Čon­bu­rio pro­vin­ci­jo­je, vy­ko kas­me­ti­nis bui­vo­lams de­di­kuo­tas fes­ti­va­lis. Tai dau­giau kaip šim­tą me­tų gy­vuo­jan­ti tra­di­ci­ja, kai gy­ven­to­jai sten­gia­si at­si­dė­ko­ti gy­vū­nams už jų su­nkų dar­bą lau­kuo­se.

Nuotraukoje užfiksuota akimirka iš spalio 23-ąją vykusių buivolų lenktynių. Bebaimiai tailandiečiai joja ant nepabalnotų, dažnai net nevisiškai prijaukintų gyvūnų. Per festivalį gyventojai turi galimybę ne tik išsiaiškinti, kieno buivolas yra greičiausias, bet ir parodyti kitokius šių galvijų talentus.

DAMA. Šią savaitę Meksikos sostinės gatves užplūdo puošnūs „skeletai“. Šios tradicinės eitynės rengiamos prieš Mirusiųjų dieną. Vienas šios dienos simbolių – La Catrina, arba mirusiųjų dama. Mistiška skeleto figūra kitaip dar vadinama „Elegantiškąja kaukole“. XX amžiaus pradžioje ją sukūrė šalies karikatūrininkas Jose Guadalupe Posada, norėdamas pašiepti aristokratus. Beje, kaukolė meksikiečių protėvių actekų buvo suvokiama ne kaip mirties, o kaip gyvybės simbolis.

VIZITAS. Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris antradienį Berlyne priėmė Lenkijos vadovą Andrzejų Dudą. Jiedu aptarė Europos Sąjungos ateities, saugumo ir Trijų jūrų iniciatyvos gaivinimo klausimus. Lenkijos prezidentas taip pat pasinaudojo proga paraginti kaimynę stabdyti dujotiekio „Nord Stream 2“ projektą. Jis sujungtų Vokietiją ir Rusiją, bet apeitų Lenkiją, Ukrainą ir kitas regiono valstybes. Dujotiekio atšaka kelia grėsmę Vidurio Europos saugumui, taip pat gali dar labiau destabilizuoti padėtį Ukrainoje.

KELIONĖ. Didžiosios Britanijos princas meiliai žvelgia į žmoną Meghan, kurią puošia gėlių vainikas. Pora šią savaitę viešėjo Fidžyje, o ketvirtadienį atskrido į Tongą. Viešnagė šiose salose kelia šiokį tokį susirūpinimą – jose besilaukiančioms moterims šiuo metu nerekomenduojama lankytis dėl Zikos viruso protrūkio. Meghan laikosi medikų patarimų vilkėti uždarus drabužius, kad taip iki minimumo sumažintų užsikrėtimo tikimybę. Sasekso kunigaikščių kelionė oficialiai baigsis Naujojoje Zelandijoje spalio 31 dieną.

GARDĖSIS. Kinijoje taip džiovinami persimonai. Nulupti vaisiai gryname ore laikomi dvi ar tris savaites. Džiovinti vaisiai, apiberti milteliniu cukrumi, kiniškai vadinami shibing. Tai populiarus kinų gardėsis, parduodamas turguose. Persimonus taip pat galima valgyti žalius arba pakepintus, gaminti iš jų pudingus, salotas, kepti pyragus, gardinti jais troškinius. Vaisiaus odelę paprastai ėda galvijai, o iš džiovintų medžio lapų verdama arbata. Persimonus senovės graikai buvo praminę dievų vaisiais. Jų derliaus sezonas trunka nuo spalio iki vasario.