Savaitės fotokaleidoskopas
PORT­RE­TAS. Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos ka­ra­lie­nė Elž­bie­ta II ati­den­gia sa­vo por­tre­tą, ku­rį nu­ta­pė me­ni­nin­kas Ben­ja­mi­nas Su­lli­va­nas. Pa­veiks­las bu­vo už­sa­ky­tas bri­tų Ka­ra­liš­kų­jų oro pa­jė­gų klu­bo šimt­me­čio mi­nė­ji­mui spa­lio 17 die­ną. Por­tre­te ma­to­mas ga­na ne­ti­kė­tas to­kiam žan­rui ak­se­sua­ras – „Lau­ner“ ran­ki­nė, be ku­rios ka­ra­lie­nė re­tai pa­si­ro­do vie­šu­mo­je.

DINGIMAS. Saudo Arabijos konsulato Stambule, Turkijoje, darbuotojas stengiasi sulaikyti žurnalistus, kad šie nepatektų į konsulato teritoriją spalio 15 dieną. Žurnalistų dėmesį patraukė atvykę karalystės tyrėjai, kurie į konsulatą įžengė prieš Turkijos policijos pareigūnų pasirodymą. Abiejų valstybių pareigūnai tiria JAV gyvenusio žurnalisto iš Saudo Arabijos Jamalo Khashoggi dingimą. Paskutinį sykį karalystės kritikas buvo matytas spalio 2 dieną, kai užėjo į Saudo Arabijos konsulatą. Turkijos pareigūnai mano, kad jis ten buvo nužudytas specialiai tam Saudo Arabijos vadovų pasiųsto smogikų būrio. Rijadas kaltinimus neigia.

KARAVANAS. Hondūrietė migrantė spalio 16 dieną lipa į sunkvežimį Kesaltepeke, Rytų Gvatemaloje. Spalio 13 dieną iš skurstančio, smurto kamuojamo Hondūro į ilgą kelionę per Gvatemalą ir Meksiką į Jungtines Valstijas patraukė žmonių vilkstinė. Manoma, kad prie jos jau prisidėjo apie 4 tūkst. žmonių. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino, kad nutrauks Hondūrui teikiamą pagalbą, jeigu šis nesustabdys karavano. Jis taip pat pareiškė, kad pasitelkdamas JAV kariuomenę uždarys sieną su Meksiką, jei ji nesuvaldys migrantų antplūdžio.

BADAS. Jemeno savanorių grupė suformavo žmonių grandinę, kad į kalnuose esančius miestelius, įsikūrusius netoli trečio pagal dydį šalies miesto Taizo, perduotų maisto davinius. Juos suteikė Jungtinių Arabų Emyratų Raudonojo Pusmėnulio organizacija. Dėl Saudo Arabijos, kuriai ginklus parduoda Vakarų valstybės, negailestingo bombardavimo Jemene kilo didžiausia šių dienų humanitarinė krizė pasaulyje. Šią savaitę Jungtinės Tautos pranešė, kad net 14 mln. gyventojų gresia badas.

ŠVENTĖ. Toronto gyventojai naktį į spalio 17-ąją rinkosi į vietinę koncertų salę stebėti, kaip, laikrodžiui išmušus vidurnaktį, didžiulį kanapės pumpurą primenanti dekoracija nuleidžiama nuo pastato lubų link minios. Taip buvo paminėta kanapių legalizavimo Kanadoje ne tik medicininiais, bet ir rekreaciniais tikslais akimirka. Nuo šiol Kanadoje, 18–19 metų sulaukę (Kvebeke – 21 metų) asmenys, priklausomai nuo provincijų įstatymų, gali įsigyti, laikyti ar auginti rekreacijai skirtas kanapes.