Savaitės fotokaleidoskopas
ŠVY­TĖ­JI­MAS. Įspū­din­ga Šiau­rės pa­švais­tė šio­mis die­no­mis bu­vo re­gi­ma virš gy­ven­vie­tės Pie­try­čių Is­lan­di­jo­je, tarp Jo­kul­saur­lou­no le­dy­no la­gū­nos ir Hiob­no.

CUNAMIS. Sugriauti namai ir šipulių krūvos teberiogso Dongaloje, Sulavesio saloje, po galingo 7,5 balo žemės drebėjimo, supurčiusio šią Indonezijos salą rugsėjo 28 dieną. Po to atsirito cunamis, kurio bangų aukštis siekė 1,5 metro ir daugiau. Stichinės nelaimės aukų skaičius perkopė 2 tūkstančius, bet pareigūnai mano, kad po griuvėsiais dar gali būti iki 5 tūkst. žuvusiųjų. Dingusios ištisos šeimos.

BOKŠTAS. Ispanija garsėja begaline vietos tradicijų įvairove, viena jų – žmonių bokštai. Jie tradiciškai kyla per šventes Katalonijoje. Taragonoje surengtos jau 27-osios tokios varžybos. Per jas kelios komandos mėgina susikibti į vieną žmonių bokšto struktūrą ir paskui ją išardyti.

SVEČIAI. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė prezidentūroje Vilniuje Jungtinės Karalystės karališkuosius asmenis – princą Edwardą, Vesekso grafą, ir jo žmoną Sophie, Vesekso grafienę. Nors Jungtinė Karalystė traukiasi iš Europos Sąjungos, Europos saugumas be jos neįsivaizduojamas. Šį ir kitus klausimus Lietuvos vadovė aptarė su jauniausiuoju karalienės Elžbietos II sūnumi, kuris yra 10-as eilėje į sostą. Princas Edwardas ir jo žmona globoja įvairius socialinius bei kultūrinius projektus.

STREIKAS. Prancūziją vėl purtė vienos dienos streikas, protestuojant prieš prezidento Emmanuelio Macrono politiką. Kaip paprastai, žmones į gatves išvedė kairiosios profesinės sąjungos, raginančios darbininkus, pensininkus ir studentus priešintis valdžios politikai, kuri, jų teigimu, naikina Prancūzijos socialinį modelį – veda į individualizmą ir pakerta solidarumą bei socialinį teisingumą, yra nukreipta prieš silpniausiuosius ir neturtingiausiuosius. Tačiau protestai Nicoje, Lione, Marselyje, Nante, Paryžiuje buvo silpnesni nei vasarą.

EVAKUACIJA. Žmonės, evakuoti po didžiulio gaisro šaudmenų sandėlyje Šiaurės Ukrainoje, maždaug už 135 km nuo sostinės Kijevo, glaudžiasi vaikų darželyje įkurtame laikiname evakuacijos centre. Maždaug 12 tūkst. žmonių turėjo trauktis iš pavojaus zonos, sviediniams pradėjus sproginėti netoli Družbos kaimo Černigovo srityje. Valdžia turėjo pasiųsti kelis specialiuosius orlaivius ugniai gesinti. Saugumo tarnybos tiria įvykį kaip galimą sabotažą, prie kurio galėjo prisidėti Rusija. Sandėlių komplekse buvo laikoma apie 70 tūkst. tonų šaudmenų.