Savaitės fotokaleidoskopas
PA­NDOS. Ma­žu­tė di­džio­ji pa­nda Long Zai ir jos ma­ma Long Long pa­ga­liau pa­si­ro­dė vi­suo­me­nei Chi­me­lon­go sa­fa­rio par­ke Guang­džou, Ki­ni­jos pie­ti­nės Guang­don­go pro­vin­ci­jos sos­ti­nė­je.

Mažylė pasaulį išvydo liepos 12 dieną, sveria daugiau nei 3 kilogramus ir gerai auga. Kinai pamišę dėl pandų, šių bambukus ėdančių simpatiškų meškų, kurios baigia išnykti laukinėje gamtoje, todėl saugomos ir veisiamos specialiuose centruose. Vėliau pandos dažnai paskolinamos kitiems zoologijos sodams visame pasaulyje kaip Kinijos geros valios diplomatinis ženklas.

PRIE ALAUS. Didžiausios pasaulyje alaus šventės „Oktoberfest“ dalyviai ne tik maukia alų ir kerta dešreles, bet ir mėgaujasi kvapą gniaužiančiu pasivažinėjimu kalneliais. 185-oji šventė Miunchene truks dar visą kitą savaitę, joje laukiama 6 mln. lankytojų, bus išgerta iki 8 mln. litrų alaus. Už didelį bokalą prašoma suploti 11,5 euro.

TALENTAI. Didžiosios Britanijos princas Harry ir jo žmona Meghan, Sasekso kunigaikštienė, dalyvavo sporto šventėje Lafboro universitete Lesteršyre. Karališkoji šeima su absolventais ir kitomis sporto žvaigždėmis žaidė netbolą. Nors Meghan Markle visus nustebino kamuolio valdymo technika, jai nepavyko laimėti prieš princo Harry komandą. Kitą mėnesį Harry ir Mehgan leisis į pirmą savo, kaip karališkųjų asmenų, užsienio kelionę – lankysis Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Fidžyje ir Tongoje.

LEIBORISTAS. Britų leiboristų delegatas atvyksta į partijos suvažiavimą Liverpulyje, šiaurės vakarų Anglijoje. Opozicinės Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas pasinaudojo tribūna, kad pareikštų nepasitenkinimą siūlomu „Brexito“ susitarimu ir palaikytų mintį rengti naują „Brexito“ referendumą. Daug leiboristų puoselėja viltį užkirsti kelią Jungtinei Karalystei pasitraukti iš Europos Sąjungos.

KOMUNISTAI. Didžiuliame vaizdo ekrane ant komercinio pastato Hanojuje – velionio Vietnamo prezidento Tran Dai Quango ir Kinijos vadovo Xi Jinpingo portretai. Vietnamo komunistų partija surengė valstybines laidotuves rugsėjo 21 dieną mirusiam veikėjui ir paskelbė dviejų dienų nacionalinį gedulą. Tran Dai Quangas mirė 61 metų po ilgos ligos, nuo kurios daugiau kaip metus gydėsi Japonijoje. Per iškilmingas laidotuves jis buvo giriamas už lojalumą ir patriotizmą.

ALYVMEDŽIAI. Alyvmedžių plantacija liepsnoja mažame Montemagno kaimelyje netoli Pizos, Italijos Toskanos regione. Ugnis išplito gyvenviečių nusėtose kalvose į šiaurę nuo Pizos, šimtai žmonių turėjo palikti savo namus. Alyvmedžiai yra ypač vertingi medžiai, kai kurių amžius gali siekti daugiau nei 1000 metų. Vienas toks medis kainuoja daugiau nei visas puikus namas. Italijoje draudžiama kirsti senus alyvmedžius, o dažnas turtuolis laiko prestižo dalyku turėti seną alyvmedį savo sode.