Savaitės fotokaleidoskopas
NE­PA­MIRŠ­TI. Ne­ši­ni vė­lia­vo­mis Ukrai­nos ka­riš­kiai su­si­rin­ko prie sim­bo­li­nių bal­tų kry­žių su žu­vu­sių Ukrai­nos ka­rių por­tre­tais.

Aktyvistai juos pastatė prie Rusijos ambasados Kijeve, minint ketvirtąsias Ilovaisko tragedijos metines. 2014 metų rugpjūtį per mūšius su įsiveržusia Rusijos kariuomene, apsupti prie Ilovaisko Rytų Ukrainoje, žuvo 366 Ukrainos kariai, daugiau nei 450 buvo sužeisti, 84 laikomi dingusiais. Ukraina nepamiršo savo didvyrių, o Rusija ir toliau neigia, kad jos kariuomenė veikia Ukrainos teritorijoje.

PYKTIS. Riaušių policija buvo mesta į gatves Chemnice, Rytų Vokietijoje, kai ten ligoninėje mirė 35 metų vokietis, per kruviną kivirčą nudurtas užsieniečio. Vėliau paaiškėjo, kad įtariamieji yra prieglobsčio prašytojai. Incidentas paskatino prieš imigraciją nukreiptus protestus šiame Saksonijos mieste, juos surengė kraštutinių dešiniųjų judėjimas PEGIDA. Vietos ekstremistų grupė „Pro Chemnitz“ paskelbė, kad nusikaltėliai užsieniečiai negali būti toleruojami, jie turi būti nedelsiant deportuoti.

SUSITUOKĖ. Tūkstančiai porų susituokė per masinę ceremoniją, kurią Gapjonge, didžiausioje dengtoje arenoje Pietų Korėjoje, surengė Suvienijimo bažnyčia. Ji yra viena prieštaringiausiai vertinamų pasaulyje religinių organizacijų, įkurta mesijumi pasiskelbusio Sun Myung Moono. Renginys buvo skirtas šeštosioms jo mirties metinėms paminėti. Religija kritikų išjuokiama kaip smegenis plaunantis kultas. Dažnai poros iki ceremonijos net nėra pažįstamos, nekalba viena kalba. Suvienijimo bažnyčia skelbiasi turinti maždaug 3 mln. sekėjų visame pasaulyje.

PRIĖMIMAS. Danijos karalienė Margrethe surengė iškilmingą priėmimą Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui ir jo žmonai Brigitte Kristianborgo rūmuose Kopenhagoje. Per valstybinį vizitą į draugišką šalį Prancūzijos lyderis siekė, kad Danija daugiau įsipareigotų Europos Sąjungos labui, įskaitant ir gynybą.

MŪŠIS. Bunjole, netoli Valensijos, žmonės mėtėsi pomidorais ir voliojosi tirštoje jų tyrėje. Kaip ir kasmet, paskutinį rugpjūčio trečiadienį šioje rytinės Ispanijos vietovėje vyko „Tomatina“ – pomidorų mūšis, į kurį suplūsta ypač daug užsieniečių iš Didžiosios Britanijos, Japonijos, Jungtinių Valstijų. Pomidorų traiškymo fiesta surengta jau 73 kartą.