Savaitės fotokaleidoskopas
AT­GAI­VA. Rugp­jū­čio 24-ąją Ukrai­na mi­nė­jo sa­vo Ne­prik­lau­so­my­bės die­ną. Ta pro­ga Ki­je­ve bu­vo su­reng­tas di­džiu­lis ka­ri­nis par­adas. Vi­są sa­vai­tę vy­ko kruopš­tus pa­si­ren­gi­mas ir re­pe­ti­ci­jos. Nuo­trau­ko­je už­fik­suo­ta aki­mir­ka, kai ka­ro me­di­ci­nos se­se­lė van­de­niu gai­vi­na sau­lė­je ke­pan­čius uni­for­muo­tus par­ado da­ly­vius.

EGZOTIKA. Trečiadienį Frankfurto prie Maino zoologijos sodo lankytojams pristatytas vamzdžiadančio mažylis. Memphis pasaulį išvydo liepos 10 dieną, bet kurį laiką buvo laikomas uždarame aptvare. Vamzdžiadančiai – tai žinduolių rūšis, paplitusi Užsachario Afrikoje. Jie yra aktyvūs naktį, o dieną slapstosi savo iškastuose urvuose. Kai kurios afrikiečių gentys iš šio gyvūno dantų gamina apyrankes, kurios, kaip tikima, neša sėkmę.

PARENGTIS. Ketvirtadienį Havajų gyventojai sulaukė perspėjimo, kad artėja smarkus uraganas Lane. Salų gyventojai skubėjo užkalti namų langus bei apsirūpinti vandens, maisto ir kitomis būtiniausiomis atsargomis. Prognozuota, kad per kelias artimiausias dienas kils smarkių liūčių, vėjų, pavojingų vandenyno potvynių.

FESTIVALIS. Lėlininkė vaidina spektaklyje po atviru dangumi. Šią savaitę Irano sostinėje Teherane prasidėjo Tarptautinis lėlių teatro festivalis, todėl čia gausu pasirodymų. Renginys organizuojamas jau septynioliktą kartą ir truks iki rugpjūčio 29 dienos. Šiemet į festivalį atvyko menininkų iš Prancūzijos, Nyderlandų, Taivano, Afganistano, Kroatijos.

NAUJAS. Penktadienį Australijos premjeru buvo išrinktas šalies iždininkas Scottas Morrisonas. Konservatyvių pažiūrų politikas turėtų nuslopinti iškilusius nesutarimus partijoje. Ne vienus metus turizmo srityje dirbęs 50-metis yra aktyvus Sidnėjaus sekmininkų bendruomenės narys ir aistringas Australijos nacionalinėje regbio lygoje žaidžiančios Kronalos-Saderlando komandos „Sharks“ sirgalius.