Savaitės fotokaleidoskopas
VAN­DUO. Mo­te­ris bren­da per ap­sem­tą gat­vę Nau­ja­ja­me De­ly­je, In­di­jo­je. Ran­ko­se ji ne­ša­si ke­le­tą me­džio ša­kų, kad su­stip­rin­tų sa­vo na­me­lį, esan­tį vie­na­me iš In­di­jos sos­ti­nės lūš­ny­nų, ku­ris bu­vo ap­sem­tas dėl pa­ki­lu­sio Ja­mu­nos upės van­dens.

UGNIS. Gaisrininkai bando suvaldyti Redingo mieste, Kalifornijos šiaurėje, šėlstančias liepsnas. Liepos 23 dieną kilęs gaisras jau išdegino apie 49 tūkst. hektarų plotą ir sunaikino per 1000 namų Redinge bei aplink jį. Ugnis pasiglemžė mažiausiai 6 žmonių gyvybes, tarp jų – dviejų gaisrininkų. Tai vienas iš trijų Kalifornijos šiaurėje siaučiančių gaisrų. Dar du liepsnoja Mendosino ir Leiko apygardose.

ŠOKIS. Meksikos pietinėje Oachakos valstijoje, Saačilos mieste, vyksta vietinių šokėjų pasirodymas. Jie dalyvauja kasmetiniame Guelaguetza festivalyje, kurio pagrindinis akcentas – Oachakos valstijos įvairių etninių grupių ir genčių tradiciniai šokiai. Tačiau į šį renginį susirinkę žmonės taip pat gali pasiklausyti koncertų, paragauti tradicinių valgių ir įsigyti rankdarbių.

VEIDAS. Nikabą dėvinti 37 metų Ayah verkia apsikabinusi Danijos policijos pareigūnę. Rugpjūčio 1 dieną Danijoje įsigaliojo draudimas nešioti veidą dengiančius apdangalus. Nors įstatyme nėra konkrečiai minima musulmoniška apranga, tai labiausiai paveiks islamą išpažįstančias ir veidą pasirinkusias slėpti moteris, kurių Danijoje tėra vos keli šimtai. Draudimas Kopenhagoje buvo sutiktas protestu.

PROTESTAS. Abortų legalizavimą palaikančios moterys rugpjūčio 1 dieną surengė demonstraciją prie Argentinos Nacionalinio Kongreso pastato Buenos Airėse. Protestuotojos buvo apsirengusios tarnaitės uniformas iš 1985 metų Kanados rašytojos Margaret Atwood feministinės distopijos „Tarnaitės pasakojimas“, kuri pastaruoju metu virto už moterų teises kovojančiųjų simboliu. Rugpjūčio 8 dieną Argentinos Senatas balsuos, ar legalizuoti abortą per pirmas 14 nėštumo savaičių.