Savaitės fotokaleidoskopas
KARŠ­TIS. To­ki­jo gy­ven­to­jos po skė­čiais mė­gi­na slėp­tis nuo svi­li­nan­čios sau­lės, pre­ce­den­to ne­tu­rin­čiai karš­čio ban­gai ali­nant Ja­po­ni­ją.

Per vieną savaitę mirė mažiausiai 65 žmonės, pareigūnai vadina padėtį stichine nelaime. Mirtinos karščio bangos aukos daugiausia pagyvenę žmonės. Daugelyje Japonijos miestų oro temperatūra svyruoja ties 40 laipsnių Celsijaus, pragariškai drėgna.

KRIKŠTAS. Ukrainai minint 1030-ąsias Kijevo Rusios krikšto metines Dniepro upėje Kijeve vyko masinė krikšto ceremonija, kurioje dalyvavo šimtai vyrų ir moterų. Kijevo kunigaikščiai priėmė šalies krikštą 988 metais. Vladimiras galėjo rinktis: Volgos bulgarai siūlė islamą, pasiuntiniai iš Romos – katalikybę, chazarų žydai – judaizmą. Tačiau kunigaikštis pasirinko stačiatikybę – tai lėmė jo kelionė į Konstantinopolį. Bizantijos sostinėje 955 metais buvo pasikrikštijusi jo močiutė kunigaikštienė Olga.

GAISRAS. Ugniagesiai grumiasi su miškų gaisru Kinetos kaime prie Atėnų. Per pražūtingus gaisrus Graikijoje žuvo mažiausiai 80 žmonių, tarp jų – maži vaikai. Liepsnos prarijo šimtus namų, automobilių, nusiaubė pajūrio kurortus ir įbaugino gyventojus. Ši nelaimė laikoma nacionaline tragedija.

STREIKAS. Tai ne karas, o taksi vairuotojų protestas Barselonoje. Šimtai vairuotojų, kai kurie atvykę iš kitų Ispanijos dalių, susirinko prie Katalonijos vyriausybės pastato, nepatenkinti atšauktu miesto tarybos sprendimu riboti pavėžėjimo paslaugas šiame Viduržemio jūros uoste. Tokias paslaugas taksistai laiko nesąžininga konkurencija. Į „Uber“ licencijas turinčius vairuotojus lėkė akmenys, supjaustytos jų automobilių padangos. Du vairuotojai – vienas sumuštas, kitas nudegintu veidu – pateko į ligoninę. „Uber“ ir „Cabify“ nusprendė laikinai nutraukti savo paslaugas Barselonoje.

GARDUMYNAI. Karščio banga alina ne tik žmones, bet ir gyvūnus. Zoologijos sodai imasi veiksmų, kad apsaugotų žvėris nuo vasaros kaitros. Begemotas Romos zoologijos sode šeriamas šaldytais arbūzais.