Savaitės fotokaleidoskopas
RE­TE­NY­BĖ. Tre­čia­die­nį į vie­ną Vel­so gy­vū­nų par­ką at­ke­lia­vo ma­žo­ji pa­nda. Nak­ti­nis žvė­re­lis yra jau­trus karš­čiui, to­dėl pra­mie­ga vi­dur­die­nio va­lan­das me­džių vai­ni­kų pa­unks­nė­je ar­ba dre­vė­je. Šis la­pės dy­džio gy­vū­nas pri­ski­ria­mas prie pa­žei­džia­mų rū­šių, mat lais­vė­je jų yra ma­žiau ne­gu 10 tūks­tan­čių. Šis skai­čius tirps­ta dėl spar­čiai ker­ta­mų miš­kų ir bra­ko­nie­ria­vi­mo. Kai ku­rio­se Ne­pa­lo ir In­di­jos da­ly­se žmo­nės au­gi­na šiuos meš­kiu­kus na­muo­se.

PAGALBA. Ispanijos nevyriausybinės organizacijos „Proactiva Open Arms“ gelbėtojas ką tik iš vandens ištraukė moterį, kuri mėgino per Viduržemio jūrą pasiekti Europą. Kaip skelbia Jungtinės Tautos, į Ispaniją laivais atplaukiančių migrantų skaičius išaugo ir jau aplenkė Italiją. Iš viso nuo sausio mėnesio į šalį atvyko 18 061 migrantas, o pernai per tą patį laikotarpį – pusseptinto tūkstančio. Vien birželį buvo registruota beveik 10 tūkst. naujų atvykėlių.

LINKSMYBĖS. Liepos 18 dieną kovos su apartheidu lyderiui ir pirmajam juodaodžiui Pietų Afrikos Respublikos prezidentui Nelsonui Mandelai būtų sukakę 100 metų. Jubiliejaus išvakarėse buvęs JAV prezidentas Barackas Obama Johanesburge skaitė paskaitą, skirtą šio didžio asmens atminimui. Jis ragino žmones puoselėti idėjas, dėl kurių dirbo N. Mandela, ginti demokratiją, žmogaus teises ir taiką. Šioje nuotaikingoje nuotraukoje užfiksuota (iš kairės) lyderio našlė Graca Machel, B. Obama, dainininkė Thandiswa Mazwai ir PAR prezidentas Cyrilas Ramaphosa.

TRADICIJA. Ketvirtadienį Indijos šiaurės rytuose esančioje Megalajos valstijoje prasidėjo Behdienkhlam festivalis. Pnar genties atstovai vežimuose traukė spalvingus bokštus ir šoko drumzliname vandenyje. Gyventojai baigė sėją, tad prašo dievų gero derliaus ir sveikatos. Įvairios apeigos trunka tris ar keturias dienas. Pavyzdžiui, vieną jų jauni vyrai bambukų lazdomis muša namų stogus ir simboliškai veja piktąsias dvasias.

STICHIJA. Savaitės viduryje Švedijoje siautėjo dešimtys miškų gaisrų. Tai privertė Stokholmą prašyti skubios Europos Sąjungos pagalbos kovoje su ugnimi, išplitusia per itin smarkią karščio bangą Šiaurės Europos šalyse. Į labiausiai nukentėjusius šalies vidurio rajonus buvo išsiųsti du Italijos gaisrų gesinimo lėktuvai, o Norvegija paskolino šešis sraigtasparnius. Ugnies stichija užklupo net Laplandijos regioną, esantį ties šiaurės poliaračiu.