Saudo Arabija ima vertis turistams
Sau­do Ara­bi­ja il­gą lai­ką bu­vo tu­ris­tams vie­na už­da­riau­sių vals­ty­bių pa­sau­ly­je. Ta­čiau tai ža­da pa­si­keis­ti, nes nuo gruo­džio mė­ne­sio Ri­ja­das pra­dės iš­da­vi­nė­ti vi­zas da­ly­vau­ti spor­to ir kul­tū­ros ren­gi­niuo­se.

„Saudo Arabija pirmą kartą atvers savo sienas sporto, muzikos ir kultūros gerbėjams, pradėdama naują internetinį vizų procesą, skirtą tarptautiniams turistams sutikti“, – paskelbė šalies Generalinė sporto administracija. Kaip nurodė pareigūnai, naujasis vizų išdavimas gruodį bus pritaikytas „Formulės E“ automobilių lenktynėms netoli Rijado.

Turizmo vadovas princas Sultanas bin Salmanas bin Abdulazizas naujienų agentūrai AFP pernai sakė, kad elektroninės vizos bus pradėtos išdavinėti pirmąjį 2018 metų ketvirtį.

Al Chidžro archeologinė vietovė Vakarų Saudo Arabijoje.Richard.hargas/wikipedia.org nuotrauka

Saudo Arabijos vizos šiuo metu išduodamos tik darbuotojams iš užsienio, jų išlaikytiniams ir musulmonų maldininkams, keliaujantiems į šventąsias vietas Mekoje ir Medinoje.

Pagal „Reuters“ matytą šios iniciatyvos reklaminį klipą, naujoji viza Saudo Arabijos lankytojams suteiks galimybę laisvai keliauti tam tikroje šalies teritorijoje per, prieš sporto ar kultūros renginį ir po jo, tačiau vaizdo klipe nėra nurodomi laiko ar kiti apribojimai.

Turizmo inicijavimas yra vienas pagrindinių plano „Vizija 2030“ elementų siekiant sumažinti didžiausios arabų ekonomikos priklausomybę nuo naftos. Šias gaires parengė sosto įpėdinis Mohammedas bin Salmanas.

2017 metų rugpjūtį karalystė paskelbė apie milijardų eurų vertės projektą 50 salų ir kitų gražių vietų prie Raudonosios jūros paversti prabangiais kurortais.

Šalis taip pat planuoja vystyti istorines vietas, tokias kaip al Chidžro archeologinė vietovė, kur yra smiltainyje iškaltų kapų, priklausančių tai pačiai civilizacijai, kuri sukūrė Jordanijos Petros miestą.