Sankcijos pakerpa sparnus rusų oligarchams
Va­ka­rų sank­ci­jos pa­da­rė ne­ti­kė­tą ir ne­ma­lo­nų po­vei­kį kai ku­riems ru­sų oli­gar­chams – jie ne­te­ko sa­vo pra­ban­gių pri­va­čių lėk­tu­vų.

Kaip rašo „Die Presse“, visai neseniai sankcijos „nutūpdė“ brolius Borisą ir Arkadijų Rotenbergus, kurie neteko lėktuvų „Bombardier Global 5000“ ir „Bombardier Global 300“, kainuojančių atitinkamai 25 ir 15 milijonų dolerių.

Taip nutiko, kai Šveicarijos bankas „Credit Suisse“ (davęs paskolas lėktuvų pirkimui) dėl sankcijų nutraukė kredito sutarčių operacijas ir pardavė brolių Rotenbergų lėktuvus.

Rotenbergų pavardė Rusijoje garsi ir daug ką baugina. 67 metų Arkadijus tituluojamas „valstybinių užsakymų karaliumi“. Jo kompanija vykdė ir tilto į Krymą statybą. Kelią į viršūnes jis pradėjo nuo to, kad jaunystėje buvo Vladimiro Putino dziudo treniruočių partneriu.

Broliai Rotenbergai ne vieninteliai patyrę panašius nemalonumus. Anot žiniasklaidos šaltinių, 3 lėktuvus „Gulfstream G550“ prarado kitas Kremliui artimas oligarchas Olegas Deripaska. Jo prarastų lėktuvų suminė vertė – apie 90 milijonų dolerių. Daugiau savuoju „Golfstream G650“ nebeskraido ir Genadijus Timčenka, nes dėl sankcijų nebegali nusipirkti dalių lėktuvo techniniam aptarnavimui.