Rusijos kalėjimuose uždraus jogą, nes ji „verčia kalinius maištaujančiais gėjais“
Ru­si­jos ka­lė­ji­muo­se lai­ki­nai užd­raus­ta už­siim­ti jo­ga po par­eiš­ki­mų, kad tai ga­li su­kel­ti ka­li­nių ho­mo­sek­sua­lu­mą.

Dauguma laiko joga puikia atpalaiduojančia priemone, skirta išvengti streso, tačiau randasi įsitikinusių, kad tai pavojinga homoseksualumą skatinanti praktika galinti sukelti riaušes bei bado streikus kalinių tarpe.

Dviejuose Rusijos kalėjimuose įvedus jogos užsiėmimų praktiką, kai kurie įstatymų leidėjai išreiškė nepasitenkinimą šia iniciatyva, nerimaudami dėl religinių sumetimų.

Joga „provokuoja nekontroliuojamą seksualinį susijaudinimą, kuris gali sukelti homoseksualumą“, – pareiškė Senatorė ir buvusi Dūmos narė Jelena Mizulina.

Pasak dienraščio „Moskovsky Komsomolets“, kuriame raštas apibūdinamas kaip apeliacinis skundas generaliniam prokurorui Jurijui Čaikai ištirti iniciatyvos teisėtumą, jis įspėjo apie neramumus kalėjimų sistemoje, jei praktika siūlyti jogos užsiėmimus.

Dienraštis „Moskovskij komsomolec“ įvardino raštą kreipimusi į generalinį prokurorą Jurijų Čiaiką prašant ištirti jogos iniciatyvos teisėtumą bei potencialiai dėl to galinčius kilti neramumus kalėjimų sistemoje, jei ši iniciatyva ir toliau būtų vystoma.

Jelenos Mizulinos pagrindu kreipimuisi į generalinį prokurorą tapo taip vadinamo pagrindinio Rusijos sektų eksperto Aleksandro Dvorkino išvados, skelbiančios, kad „jogos užsiėmimai gali sukelti nekontroliuojamą seksualinį susijaudinimą ir paskatinti homoseksualumo plitimą už grotų.

Tačiau tai dar ne viskas: laiške taip pat teigiama, kad „kadangi jogos užsiėmimus lanko daugiausiai maisto aptarnavimo srityje dirbantys kaliniai, (jie gamina bei išnešioja maistą po kameras), kaliniai ims masiškai atsisakyti imti maistą iš gėjų rankų, kas sukels bado streikus bei riaušes“.

Nors jogos terapijos nauda taikoma daugelyje šalių įkalinimo įstaigų ir jos nauda jau seniai įrodyta, Rusijos visuomenė šią iniciatyvą pasitiko kontroversiškai. Tuo metu, kai šalies įkalinimo įstaigose imta taikyti ši terapija, nemaža dalis žiniasklaidos šią naujieną sutiko su neslepiamu cinizmu bei pašaipomis.