Roma kratosi fašizmo šleifo
Ita­li­jos sos­ti­nės val­džia ke­ti­na per­va­din­ti gat­ves, ku­rioms duo­ti moks­li­nin­kų, pa­si­ra­šiu­sių „Ra­sės ma­ni­fes­tą“, var­dai. Tarp jų yra Via Ar­tu­ro Do­nag­gio ir Via Edoar­do Za­vat­ta­ri.

Šio pseudomokslinio veikalo autoriai buvo fašistų mokslininkai ir jų šalininkai, palaikantys tokias idėjas kaip europiečių pranašumas, palyginti su kitomis rasėmis. Jis davė pagrindą atsirasti prieš žydus nukreiptiems įstatymams.

Praėjusią savaitę Romos merė Virginia Raggi susitiko su miesto gyventojais, ir šie pateikė pasiūlymų dėl naujų pavadinimų. Čia buvo vardijami asmenys, nestokoję drąsos priešintis fašizmui: Nella Mortara, Mario Carrara, Pierina Scaramella, Enrica Calabresi, Franco Rasetti, Emilio Segre ir Bruno Touschek. Pasak miesto vadovės, labai svarbu, kad gyventojai žinotų, kokių žmonių garbei pavadintos miesto gatvės.

Birželį „Penkių žvaigždučių“ judėjimo nariai kartu su kraštutinės dešinės „Italijos broliais“ palaikė planą pervadinti vieną sostinės gatvę neofašistinio Italijos socialinio judėjimo įkūrėjo Giorgio Almirante garbei. V. Raggi tam pasipriešino ir paragino kolegas tokiu būdu neliaupsinti fašistų, antisemitų ir rasistų.

Merė pareiškė, kad Roma yra prieš fašizmą nusistatęs miestas. Ji viliasi, kad sostinė parodys pavyzdį ir kitiems šalies miestams atsikratyti pavadinimų, atspindinčių šalies gėdą.