Robertas Redfordas atsisveikina su vaidyba
Vie­nas sėk­min­giau­sių Ho­li­vu­do ak­to­rių Ro­ber­tas Red­for­das par­eiš­kė, kad jau su­vai­di­no sa­vo pa­sku­ti­nį vaid­me­nį – rug­sė­jį ki­no ekra­nus pa­siek­sian­ti juo­sta „Se­nis ir gink­las“ (The Old Man & the Gun) yra jo gul­bės gies­mė.

Duodamas interviu JAV savaitiniam pramogų pasaulio žurnalui „Entertainment Weekly“, 81 metų Holivudo legenda teigė: „Niekada nesakyk niekada, bet jei kalbėsime apie vaidybą, aš nusprendžiau, kad tai bus paskutinis mano filmas (...). Aš vaidinau nuo 21 metų ir pamaniau, kad jau gana. Ir kodėl nepasitraukus po tokio linksmo ir pozityvaus filmo?“

Apie galimą atsisveikinimą su vaidyba R. Redfordas užsiminė jau 2016-aisiais, kai pareiškė, jog jo karjeroje teliko tik 2 filmai. Romantinė drama „Mūsų sielos naktį“, kurioje jis vaidina kartu su kita kino legenda Jane Fonda, internetinės kino filmų ir serialų nuomos platformą „Netflix“ pasiekė praeitų metų rugsėjį. O šių metų Toronto kino festivalyje bus parodyta ir režisieriaus Davido Lowery kriminalinė komedija „Senis ir ginklas“. Joje R. Redfordas vaidins tikrai gyvenusį plėšiką Forrestą Tuckerį, kuris 18 kartų sugebėjo pasprukti iš įvairių JAV kalėjimų. Paskutinį sykį – būdamas 70-ies.

R. Redfordas vaidina nuo 1960 metų. O labiausiai išgarsėjo tokiais filmais kaip „Basomis parke“ (Barefoot in the Park, 1967), „Bučas Kesidis ir Sandensas Kidas“ (Butch Cassidy and the Sundance Kid, 1969), kuriame suvaidino su kita kino legenda, jau užgesusiu Paulu Newmanu, bei „Visa prezidento kariauna“ (All President's Men, 1976). Kitas jo filmas su P. Newmanu „Apgaulė“ (The Sting, 1973) – iki šiol yra finansiškai sėkmingiausia R. Redfordo juosta. Už vaidmenį šiame filme jis vienintelį kartą buvo nominuotas „Oskarui“ kaip geriausias aktorius. Tąsyk jis pralaimėjo Jackui Lemonui. 2001 metais R. Redfordui įteiktas garbės „Oskaras“.

Be vaidybos, R. Redfordas taip pat turėjo labai sėkmingą režisieriaus karjerą. 1980 metais jis pelnė „Oskarą“ už dramos „Paprasti žmonės“ režisūrą, o 1994 metais buvo dar sykį nominuotas šioje kategorijoje už filmą „Viktorina“. Negana to, jis taip pat įkūrė vieną garsiausių pasaulyje – Sandanso – kino festivalių. Paklaustas, ar ketina tęsti režisieriaus karjerą, R. Redfordas atsakė: „Dar pažiūrėsim.“