Restoranas siūlo paskanauti „kepto oro“
Ita­li­jos šiau­rė­je, Kas­telf­ran­ko Ve­ne­to mies­te, esan­tis res­to­ra­nas su­gal­vo­jo iš­ra­din­gą bū­dą, kaip pri­trauk­ti dau­giau lan­ky­to­jų. Vir­tu­vės meis­trai su­kū­rė uni­ka­lų pa­tie­ka­lą, ku­rį pa­va­di­no „kep­tu oru“ (it. aria frit­ta).

Restorano „Feva“ vyriausiasis šefas Nicola Dinato norėjo atkreipti dėmesį, kaip svarbu leisti laiką lauke ir kvėpuoti grynu oru. Tiesa, jo sukurto patiekalo pavadinimas – „keptas oras“ – šiek tiek klaidina, mat traškus saldėsis iš tikrųjų gaminamas iš tapijokų. Šaknų odelė pirma džiovinama orkaitėje, o tada gruzdinama aliejuje.

Šiam gamybos procesui gana svarbus komponentas yra oras. Keliais būdais apkepta tapijokų odelė vėliau prisotinama ozono, kuris suteikia patiekalui ypatingo aromato. Toks neįprastas gardėsis patiekiamas ant cukraus vatos ir primena debesį.

„Keptas oras“ sulaukė daug dėmesio. Tačiau prie to prisidėjo ir nekukli kaina. Už porciją prašoma maždaug 26 eurų. Vis dėlto restorano darbuotojai sako, kad ši informacija yra neteisinga, – saldėsiu vaišinami visi svečiai. „Visada patiekiame jį kaip užkandį. Taip norime priminti klientams, kad reikia stengtis papildyti savo gyvenimą nauja patirtimi“, – aiškino virtuvės šefas N. Dinato.