Rastas paveikslas tebuvo klastotė
Ra­šy­to­ja nu­džiu­go ap­ti­ku­si prieš še­še­rius me­tus Ny­der­lan­duo­se pa­vog­tą Pa­blo Pi­cas­so pa­veiks­lą. Ta­čiau ne­tru­kus pa­aiš­kė­jo, kad mo­te­ris ta­po pokš­ti­nin­kų au­ka.

2012 metais iš Roterdame veikiančio muziejaus „Kunsthall“ per operaciją, trukusią tik tris minutes, buvo pavogti septyni Pablo Picasso, Claude'o Monet, Paulio Gauguino ir Lucieno Freudo paveikslai. Nyderlandų žiniasklaida tuomet vadino šį nusikaltimą šimtmečio vagyste. Šių kūrinių daugiau niekas nebematė.

Tačiau Rumunijoje gimusi olandų rašytoja Mira Feticu, parašiusi romaną apie šį įžūlų nusikaltimą, pamanė suradusi P. Picasso drobę „Arlekino galva“ (Tete d'Arlequin). Ji neseniai gavo anoniminį laišką, jame nurodyta vieta, kur buvo paslėptas paveikslas. Moteris, vadovaudamasi gauta informacija, nukeliavo į vieną mišką Rumunijos rytuose ir iškasė plastikine plėvele apvyniotą meno kūrinį.

Drobė šeštadienio vakarą buvo perduota rumunų tarnyboms. Pareigūnai nurodė, kad tai gali būti dingęs P. Picasso paveikslas, vertinamas maždaug 800 tūkst. eurų. Vis dėlto sekmadienio vakarą M. Feticu informavo Olandijos visuomeninį transliuotoją NOS, kad ji tapo dviejų Antverpene dirbančių belgų režisierių performanso taikiniu.

M. Feticu sulaukė Barto Baele'o ir Yves'o Degryse'o elektroninio laiško su paaiškinimu, kad anonimo žinutė buvo dalis jų projekto „Tikra kopija“ (True Copy). Jis skirtas liūdnai pagarsėjusiam olandų meno klastotojui Geertui Janui Jansenui pagerbti. Jo klastotės buvo užplūdusios meno kolekcijas Europoje ir kitur, kol J. G. Jansenas 1994 metais buvo sučiuptas.