Ragina vyrus nesigėdyti skėčio
Ja­po­ni­jos par­ei­gū­nai kvie­čia vy­rus ku­rį lai­ką pa­mirš­ti vie­ti­nius ly­čių ste­reo­ti­pus ir šiuo me­tu ne­šio­tis skė­čius nuo sau­lės dėl per ša­lį be­si­ri­tan­čios karš­čio ban­gos.

Praėjusį mėnesį nuo karščio mirė mažiausiai 119 žmonių visoje šalyje, o daugiau nei 49 tūkst. asmenų buvo paguldyti į ligonines.

Reaguodami į nepaprastai aukštą oro temperatūrą, provincijos pareigūnai į šiaurę nuo Tokijo pradėjo kampaniją, skatindami vyrus nešiotis skėčius nuo saulės – madingą aksesuarą, įprastai nešiojamą japonių, norinčių apsisaugoti nuo įdegio.

„Maniau, kad ši priemonė apsisaugoti buvo skirta vien moterims. Nemaniau, kad ja laisvai gali naudotis ir vyrai, – sakė Saitamos prefektūros pareigūnas Ryoji Kurihara. – Supratau, kad naudojamas skėtis visad sudaro šešėlį. Tad po juo jaučiuosi daug vėsiau.“

Saitamos vyriausybės pareigūnė Tomomi Anzai, atsakinga už skėčių nuo saulės kampaniją, pasakojo, kad tokios iniciatyvos imtasi siekiant sumažinti šilumos smūgio riziką mieste, iš kurio karščiai niekaip nesitraukia.

Tačiau daugumą vyrų labiau nei saulės smūgio rizika jaudino tariamas pažeminimas nešiojantis tokį moterišką aksesuarą. „Nenoriu juo naudotis. Tai moteriška... Užtat dėviu kepurę arba išsitepu kūną kremu nuo saulės“, – sakė 23-ejų studentas Shige Kato.

Prieš keletą savaičių Saitamos sostinėje Kumagajoje buvo nustatyta rekordinė 41,1 laipsnio Celsijaus temperatūra. Japonijos meteorologijos agentūra perspėjo, kad didžioji šalies dalis rugpjūčio pradžioje ir toliau keps 35 laipsnių ar aukštesnėje temperatūroje.