Propaganda įtariamas filmukas „Maša ir lokys“ pasiekė Gineso rekordą
Va­ka­rų eks­per­tai įspė­ja, kad „Ma­ša ir lo­kys“ – Krem­liaus minkš­to­sios ga­lios sklei­di­mo įran­kis, ta­čiau jo po­pu­lia­ru­mas vis vie­na mu­ša re­kor­dus.

Gineso rekordų registruotojai pranešė, kad viena „Mašos ir lokio“ serija („Maša plius košė“) tapo daugiausiai peržiūrų „YouTube“ tinkle surinkusiu animaciniu filmuku. Į Gineso rekordų knygą ji pateko surinkus 3,3 milijardo peržiūrų ir tapus vieninteliu animaciniu turiniu, patekusiu į visų laikų žiūrimiausių „YouTube“ medžiagų penketuką.

Apie tai, kad šis serialas turi propagandos įrankio požymių, kalbėjo ne tik politikai, bet ir propagandos bei žiniasklaidos ekspertai ir akademikai Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitose Vakarų šalyse. „Maša – įžūli ir net šiek tiek bjauri, bet tuo pat metu – ryžtinga. Ji šoka aukščiau bambos“, – pernai apie filmuko heroję kalbėjo Bukingemo universiteto profesorius Anthony Gleesas. Jo nuomone, mergaitė Maša – Vladimiro Putino atspindys, kuriuo siekiama paveikti Vakarų auditorijos „protus ir širdis“.