Prizas didžiausiam Ispanijos tinginiui – draudimas dirbti
„Aš ariau it ark­lys“, – Is­pa­ni­jos te­le­vi­zi­jai sa­kė Car­le­sas Re­cio. Už triū­są jam bu­vo la­bai ge­rai mo­ka­ma – 50 tūkst. eu­rų per me­tus.

Valensijos valstybės tarnautojui, per metus gaudavusiam 50 tūkst. eurų algą už darbą, kurio nedirbo daugiau nei dešimtmetį, uždrausta eiti valstybines pareigas mažiausiai devynerius metus.

Visą dešimtmetį Valensijos teismų archyvo vadovas C. Recio atvykdavo į darbo vietą kiekvieną rytą 7.30 val., pasižymėdavo ir dingdavo. Jis dar kartą pasirodydavo 16.00 val. ir pažymėdavo darbo pabaigą.

„Aš ariau it arklys,– sakė jis Ispanijos televizijos kanalui „La Sexta“, kai jo chroniškas nebuvimas darbe iškilo į viešumą. – Ariau it arklys, kad kiti galėtų pasinaudoti mano darbo vaisiais.“

Kaip sakė C. Recio, jis vykdė visas savo darbo pareigas ne biure, o prižiūrėdamas teisinius procesus ir patardamas politikams. Deja, nėra nė vieno įrašo ar pranešimo, kuriuos jis, kaip padalinio vadovas, būtų reguliariai teikęs Valensijos tarybai. Vėliau jis taip pat sakė buvęs priekabiavimo darbe auka, todėl turėjęs priežastį nedirbti biure.

Buvęs Valensijos tarybos pirmininkas Jorge Rodriguezas, pats įsivėlęs į korupcijos skandalą, patikino, jog tikrai ne miesto taryba sukūrė jam šią ad hoc pareigybę.

Praėjo pusantrų metų nuo to laiko, kai C. Recio kolegos pakėlė triukšmą, jis buvo atleistas, jam iškelta byla ir jis stojo prieš teismą. Valensijos teismas pripažino C. Recio kaltu „ilgą laiką akivaizdžiai nėjus į darbą ir nevykdžius savo pareigų“. Už tai jis gavo ir dvi atskiras baudas, bet nieko nepranešama, ar jam nurodyta grąžinti kokią nors dalį savo algos.

Teisėjai taip pat kritikavo Valensijos tarybą už jos tokį „pasyvų požiūrį“ leidžiant C. Recio nekontroliuojamai nesirodyti darbe. Dėl šios priežasties ispanui nebuvo uždrausta iki gyvenimo galo užimti valstybės tarnautojo postą.

Kaip teigia „La Sexta“, nedirbti įsigudrinęs vyras leido laiką piešdamas komiksus. Teoriškai po devynerių metų C. Recio galės vėl dirbti Valensijos valdžiai. Jei panorės, žinoma.