Princesė ištekėjo už nekilmingojo
Ja­po­ni­jos pri­nce­sė Aya­ko pir­ma­die­nį iš­te­kė­jo už ne­kil­min­go vy­ro per su­dė­tin­gų ri­tua­lų ku­pi­ną ce­re­mo­ni­ją Mei­ji šven­tyk­lo­je To­ki­ju­je.

Ayako ir jaunikis verslininkas Kei Moriya per nacionalinės televizijos žinias buvo parodyti lėtai einantys šventykloje. Pora sumainė žiedus ir kartu išgėrė taurelę sakės. Šie ritualai yra gana įprasti vestuvėms pagal šintoizmo papročius, taip pat paprastų piliečių poroms.

28 metų Ayako yra imperatoriaus velionio pusbrolio duktė. Tuo tarpu 32 metų K. Moriya dirba didelėje krovinių gabenimo laivais įmonėje „Nippon Yusen“.

SIPA/Scanpix nuotrauka

Princesei buvo padaryta Heian laikotarpio imperatoriškojo dvaro stiliaus šukuosena. Ji vilkėjo puošnų tradicinį kimono su raudonais ir žaliais raštais, o jaunikis – fraką. Vėliau princesė persirengė raudonu kimono. „Esu kupina laimės“, – po ceremonijos Ayako sakė žurnalistams.

Jeigu Japonijos imperatoriškosios šeimos nariai vyrai veda nekilmingas moteris, šioms suteikiamas karališkasis titulas, bet jeigu karališkosios giminės narė tampa nekilmingo vyro žmona – kaip Ayako, ji savo titulų turi atsisakyti.

K. Moriya išreiškė viltį, kad jam pavyks padėti Ayako prisitaikyti prie eilinės pilietės gyvenimo. „Noriu, kad dirbtume kartu, ranka rankon, ir kurtume šeimą, kupiną šypsenų“, – sakė jis

Ayako praeitą savaitę atsisveikino su imperatoriumi Akihito. Ji pirmadienį išreiškė viltį, kad galės toliau padėti garbaus amžiaus imperatoriui ir imperatorienei kaip buvusi karališkosios šeimos narė.

84 metų Akihito yra paskelbęs, kad ateinančiais metais atsisakys sosto. Jo vyriausias sūnus princas Naruhito Chrizantemų sostą perims gegužės 1 dieną.

Kai paskelbė apie savo vestuvių planus, Ayako ir K. Moriya sakė, kad jie susipažino, nes jųdviejų motinos yra draugės. Pora tvirtino iškart pajutusi abipusę simpatiją. „Net neatrodė, kad būtume pirmąkart susitikę“, – Ayako sakė žurnalistams po sužadėtuvių.

K. Moriya savo ruožtu tikino, kad jį patraukė princesės švelnus būdas. „Ir žinojau, kad noriu visą likusį gyvenimą praleisti su ja“, – pridūrė jis.