Princas Harry dalyvaus mokymuose Arktyje
Bri­tų bul­va­ri­nė spau­da pa­vie­ši­no, kad pri­ncas Har­ry Nor­ve­gi­jo­je da­ly­vaus vie­nuo­se di­džiau­sių per pa­sta­ruo­sius 20 me­tų ka­ri­niuo­se mo­ky­muo­se, skir­tuo­se Ru­si­jos grės­mėms at­rem­ti.

Sasekso hercogas bus vienas iš daugiau nei 1000 Karališkojo jūrų pėstininkų korpuso karių. Mokymai Arktyje, kur iš viso dalyvaus maždaug 8 tūkst. JAV ir Europos karių, truks 12 savaičių ir žada būti labai realistiški. Specialiųjų pajėgų kariai šokinės su parašiutais, šaudys iš minosvaidžių, raketsvaidžių, prieštankinių artilerijos pabūklų, šliuoš slidėmis. Princui Harry bus žinomas visas scenarijus.

Apie šį karališkojo asmens dalyvavimą mokymuose oficialiai neskelbiama, tad „The Daily Mirror“ tik paviešino, kad jis išskrenda į Norvegiją iš oro pajėgų bazės Оksfordšyre artimiausiomis savaitėmis.

Su savo išrinktąja Meghan princas Harry tuokėsi pasipuošęs karininko uniforma. / Sipa/Scanpix nuotrauka

Kaip teigė vienas laikraščio šaltinis, princo dalyvavimas – gera žinia jūrų pėstininkams, nes jie tai vertina kaip didelį korpuso palaikymą. „Jie yra svarbiausia jėga, kuri gins Europos šiaurinį flangą konflikto atveju, ieties smaigalys, todėl Harry buvimas pajėgose labai svarbus“, – sakė šaltinis. Pasak jo, princas, jau kariavęs Afganistane kaip kavalerijos karininkas ir sraigtasparnio pilotas, labai susijaudinęs, kad grįžta į armiją, tuo mėgaujasi ir tai vertina labai rimtai.

Tuo metu Rusijos ambasada Didžiojoje Britanijoje pareiškė, kad karališkąją šeimą siekiama įtraukti į šalies konservatorių vyriausybės vykdomą kampaniją prieš Rusiją.