Primušė ryklį
Jū­ro­je prie Aus­tra­li­jos nu­dis­tų pa­plū­di­mio ryk­lio už­pul­tas bang­len­ti­nin­kas su­ge­bė­jo ap­si­gin­ti kumš­čiais, tran­ky­da­mas ryk­lį tol, kol „už­puo­li­kas“ pa­lei­do jo ran­ką.

Paulas Kenny šeštadienį papasakojo, jog plaukiojo jūroje prie Samurajaus nudistų paplūdimio, esančio už daugiau kaip 200 kilometrų nuo Sidnėjaus, kai netyčia susidūrė su aštriadante žuvimi – ūsuotrykliu ar bukasnukiu rykliu.

„Kai tai nutiko, ryklys įsikabino man į ranką ir tegalėjau jį trankyti tol, kol jis mane paleis“, – pareiškė 50-metis P. Kenny Sidnėjaus laikraščiui „The Daily Telegraph“.

„Kai jo atsikračiau, per metrą pamačiau jo nugaros peleką. Skubėjau atgal kiek įgalėdamas ir gaudžiau visas bangas“, – sakė jis.

P. Kenny juokavo, kad jis pasekė karjerą baigusio Australijos banglentininko Micko Fanningo pėdomis. Pastarasis pasaulyje išgarsėjo po to, kad 2015 metais dalyvaudamas varžybose Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) tiesioginės transliacijos metu sugebėjo atbaidyti jį puolusį ryklį.

Ekspertai sako, kad ryklių išpuolių daugėja, nes vandens sportas tampa vis labiau populiarus, o mažos žuvys vis dažniau migruoja arčiau kranto, nors mirtys per ryklių išpuolius vis dar yra gana retas reiškinys.