Priešais Rusijos ambasadą į tvenkinį paleistas kreiseris „Slava Ukraiini“
Gar­sus žur­na­lis­tas And­rius Ta­pi­nas į tven­ki­nė prieš­ais Ru­si­jos am­ba­sa­dą Vil­niu­je nu­lei­do lai­ve­lį „Sla­va Ukraii­ni“, nu­spal­vin­tą Ukrai­nos vė­lia­vos spal­vo­mis. Ši ak­ci­ja pri­me­na apie ag­re­si­ją Ker­čės są­siau­ry­je prieš ukrai­nie­čių lai­vus.

Žinomas žurnalistas ir televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas vakar paleido kreiserį „Slava Ukraiini“ į tvenkinį priešais Rusijos ambasados pastatą Latvių gatvėje Vilniuje. Laivo maketas nedidelis, bet manoma, kad ką nors gali suerzinti.

„Išdidus kreiseris „Slava Ukraiini“ jau tiesiai prieš Rusijos ambasados langus. Bandys jį sunaikinti draugeliai, be abejo. – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Tapinas.

Žurnalistas pakvietė visus, gyvenančius netoli Rusijos ambasados ar šiaip turinčius laiko, užsukti, pažiūrėti, kaip jis laikosi, nufotografuoti ir jam atsiųsti.

Pats Tapinas socialiniame tinkle prie tokių įrašų lietuvių bei anglų kalbomis paskelbė ir nuotrauką su kreiseriu „Slava Ukraiini“, ir vaizdo įrašą, kaip šį laivo maketą atneša prie tvenkinio prieš Rusijos ambasadą ir paleidžia į vandenį.

Tokią lietuvių žurnalisto akciją palaikė tūkstančiai „Facebook“ naudotojų, ne vienas nepatingėjo nukeliauti iki tvenkinio Latvių gatvėje Vilniuje, laivelį nufotografuoti, kaip patvirtinimą, kad jis vis dar plaukia, ir nuotrauką paskelbti socialiniame tinkle.

Dauguma socialinio tinklo naudotojų į šią akciją reagavo su humoru. Vienas lietuvis komentatorius parašė: „O tai Rosijos teritorinių vandenų nepažeidžia? Bo vėl apkaltins provokacijoms.“ Kitas replikavo: „Reikėjo ant kranto nuorodą įkalt „Lietuvos teritoriniai vandenys“. O tai jie vis pamiršta kur jų tvora baigiasi.“

Į tokią lietuvių žurnalisto akciją reagavo ir ukrainiečiai. Socialiniame tinkle jie rašė: „Ačiū, lietuviai! Už mūsų ir jūsų tavo laisvę!“

***

Ši Tapino akcija primena apie tai, kas nutiko su ukrainiečių laivais. Ukraina sekmadienį pranešė, kad Rusija Kerčės sąsiauryje prie Maskvos aneksuoto Krymo krantų apšaudė ir užgrobė tris jos karinių jūrų pajėgų laivus, rašė BNS.

Kerčės sąsiauris yra siauras vandens kelias, jungiantis Juodąją jūrą su Azovo jūra. Pastaroji yra naudojama tiek Ukrainos, tiek Rusijos.

Du mažieji šarvuotieji kateriai, „Berdiansk“ ir „Nykopol“, bei vilkikas „Jany Kapu“ plaukė per sąsiaurį pakeliui iš Odesos į Mariupolio uostą.

Kariškiai nurodė, kad Rusijos pakrančių apsaugos laivas „Don“ pirmiausiai taranavo vilkiką, vykdydamas „atvirai agresyvius veiksmus“, tuomet apšaudė vieną iš katerių, sužeidė šešis jūreivius. Ukrainos laivai buvo Rusijos užgrobti, o įgulos suimtos.

Rusijos FSB pranešime buvo teigiama esą trys Ukrainos karo laivai sekmadienį vakare bandė nelegaliai manevruoti Rusijos teritoriniuose vandenyse, todėl šios šalies laivams teko panaudoti ginkluotę.

Kitą dieną Ukraina paskelbė 30 dienų karinę padėtį, ji galioja Vinycios, Luhansko, Mykolajivo, Odesos, Sumų, Charkovo, Černigovo, Chersono srityse ir Azovo-Kerčės akvatorijoje.

Karo padėties įstatymas numato dalinę mobilizaciją ir šalies oro erdvės gynybos stiprinimą. Parlamentui pateiktame dokumente taip pat kalbama apie kovos su terorizmu ir informacinio saugumo priemonių stiprinimą.

Pasaulis pasmerkė agresyvius Rusijos veiksmus.