Prieš mirštant nepamirškite pasidalinti savo slaptažodžiais
Vie­nai ka­na­die­čių krip­to­va­liu­tų bir­žai pir­ma­die­nį bu­vo su­teik­ta tei­sė iš­veng­ti ban­kro­to, po to, kai stai­ga mi­rus jos va­do­vui ir jam į ka­pus nu­si­ne­šus slap­ta­žo­džius, ne­tek­ta prie­igos prie sąs­kai­tų, ku­rio­se yra 180 mln. Ka­na­dos do­le­rių (120 mln. eu­rų) ver­tės krip­to­va­liu­tų.

Savo pranešime „QuadrigaCX“ nurodė, kad paprašė apsaugos nuo kreditorių po kelių savaičių pastangų „surasti ir apsaugoti mūsų labai svarbius kriptovaliutų rezervus“, mirus kompanijos prezidentui Geraldui Cottenui.

Naujosios Škotijos aukštasis teismas patenkino G. Cotteno našlės Jennifer Robertson „QuadrigaCX“ vardu pateiktą prašymą suteikti teisę išvengti bankroto. Taip pat birža sustabdė prekybą kriptovaliutomis savo platformoje.

„QuadrigaCX“ sausio viduryje pranešė, kad G. Cottenas mirė gruodžio 9 dieną nuo Krono ligos komplikacijų. 30-metis savanoriavo vienoje našlaičių prieglaudoje Indijoje.

Savo prašyme J. Robertson nurodė, kad kompanija neturi prieigos prie slaptažodžiu apsaugoto kompiuterio, kur, kaip manoma, laikomos kriptovaliutos, kurias kompanija yra skolinga 115 tūkst. vartotojų.

„Nežinau slaptažodžio ar atkūrimo kodo, – sakė J. Robertson. – Nepaisant pakartotinių ir atidžių paieškų, man nepavyko surasti, kad jis būtų kur nors užrašytas.“

Vienam ekspertui, kurio buvo paprašyta pamėginti atrakinti kompiuterį, „pavyko atkurti šiek tiek kriptovaliutų vienetų ir informacijos iš Gerry mobiliųjų telefonų ir kito kompiuterio, tačiau iš pagrindinio kompiuterio, iš kurio jis vykdė verslą, (informacijos atkurti) dar nepavyko“, pridūrė moteris.

„QuadrigaCX“ skaitmeninėje platformoje galima prekiauti tokiomis kriptovaliutomis kaip „Bitcoin“, „Ethereum“ ir „Litecoin“.