Prezidentai kepė blynus
Ru­si­jos pre­zi­den­tas Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas ir Ki­ni­jos ly­de­ris Xi Jin­pin­gas per an­tra­die­nį Ru­si­jo­je vy­ku­sį eko­no­mi­kos fo­ru­mą pa­da­rė per­trau­ką nuo rim­tos tarp­tau­ti­nės dip­lo­ma­ti­jos, kad drau­ge iš­si­kep­tų bly­nų.

Xi Jinpingas yra vienas įtakingiausių politikų, pakviestų į Vladivostoke vykstantį Rytų ekonomikos forumą, kur daugiausia dėmesio buvo skiriama ekonominiams ryšiams su Šiaurės Korėja.

Abu lyderiai rado laiko blynų kepimui „Tolimųjų Rytų gatvėje“ – parodoje, skirtoje šio regiono pasiekimams kultūros ir ekonomikos srityse pristatyti.

Nuotraukose matyti, kaip mėlynas prijuostes ryšantys V. Putinas ir Xi Jinpingas pila į keptuves tešlą ir apverčia blynus, kuriuos po to paskanino ikrais ir suvalgė užgerdami taurele degtinės.

Abu prezidentai anksčiau antradienį gyrė vis glaudesnius saitus tarp Maskvos ir Pekino, o Xi Jinpingas pareiškė, kad jų „draugystė nuolat stiprėja“.

Tai ne pirmas kartas, kai V. Putinas ir Xi Jinpingas drauge gamino: birželį į Kiniją vizito atvykęs Rusijos lyderis iškepė kinietišką blyną, kurio Xi Jinpingas paragavo.