Prestižinę premiją pelnė rašytoja iš Šiaurės Airijos
Ro­ma­nis­tė An­na Burns an­tra­die­nį ta­po pir­mą­ja Šiau­rės Ai­ri­jos ra­šy­to­ja ir pir­mą­ja mo­te­ri­mi nuo 2013 me­tų, pel­niu­sia pres­ti­ži­nį Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos li­te­ra­tū­ros ap­do­va­no­ji­mą „Man Boo­ker“. Pre­mi­ja jai bu­vo skir­ta už ro­ma­ną „Milk­man“.

Kasmet skiriamo apdovanojimo žiuri nariai gyrė itin savitą A. Burns romaną, per jaunos moters prizmę pasakojantį apie vadinamuosius Neramumus. Šiaurės Airijoje tris dešimtmečius vykęs kruvinas konfliktas tarp airių katalikų ir britų protestantų bendruomenių pareikalavo daugiau nei 3500 gyvybių.

„Niekas iš mūsų anksčiau nebuvome skaitę nieko panašaus“, – sakė šių metų žiuri pirmininkas Kwame Anthony Appiah, paskelbdamas premijos laimėtoją. Jis pridūrė, kad ši įtraukianti proza meta iššūkį tradiciniam mąstymui ir formai.

A. Burns aplenkė britų romanistę ir lažybininkų favoritę 27 metų Daisy Johnson, kuri buvo nominuota už savo darbą „Everything Under“. D. Johnson tapo jauniausia rašytoja, patekusia į trumpąjį kandidatų laimėti šį apdovanojimą sąrašą.

Kitas rimtas A. Burns konkurentas buvo romano „The Overstory“ autorius amerikietis Richardas Powersas. Pergalės atveju jis būtų tapęs trečiu iš eilės JAV rašytoju, pelniusiu „Man Booker“ premiją. Pernai šis apdovanojimas atiteko amerikiečiui George'ui Saundersui už jo pirmąjį romaną „Lincoln in the Bardo“, o 2016 metais – Paului Beatty, sulaukusiam šio pripažinimo už savo darbą „The Sellout“.

„Man Booker“ apdovanojimas buvo įsteigtas 1969 metais, o galimybė premiją skirti rašytojams iš Tautų Sandraugai nepriklausančių šalių buvo atverta 2014 metais.