Praturtėjo valgydamas austres
Ric­kas An­tos­has iš Nau­jo­jo Džer­sio la­bai nu­ste­bo, kai tie­siai iš lėkš­tės į bur­ną jam pa­kliu­vo bran­ge­ny­bė – tūks­tan­čių do­le­rių ver­tės per­las.

Vyras su draugu atėjo papietauti į Manhatano austrių barą Centrinės stoties terminale gruodžio 1 dieną, o išėjo iš jo turėdamas kai ką tikrai labai ypatinga.

„Tai buvo geriausias austrių patiekalas, kokį esu užsisakęs“, – juokdamasis pasakojo R. Antoshas. Iš pradžių jis nė nesuprato radęs perlą. „Buvome įsitraukę į pokalbį ir staiga, ak, kas gi tai? Aš jo neįkandau, bet burnoje pajutau kai ką keista. Pamaniau, gal tai plomba ar dantis.“

Rickas gerai apžiūrėjo žirniuko pavidalo lobį ir pastebėjo, kad jis nėra visiškai apvalus. Tada vyrui toptelėjo kitas dalykas. „Kai išvydau juodą taškelį, mane tai išties suintrigavo. Kas čia? Iš pradžių pamaniau, kad gal kas nors atskilo nuo virtuvės rakando.“

Perlas susiformuoja vienoje iš 10 tūskt. austrės kriauklių, dažniausiai, kai į ją patenka smėlio. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Restorano darbuotojai patvirtino, jog tai perlas, ir pridūrė, kad radinys – nepaprastai retas. Vienas virėjas sakė dirbantis restorane 28 metus ir tik antrą kartą susiduriantis su tokiu atveju.

R. Antoshas teigė girdėjęs, jog tikras perlas vertas tūkstančių dolerių, bet jis neketina brangakmenio įvertinti, nes nežada parduoti. Jei tik katė nenugvelbs perlo, Rickas laikys jį geros kloties ženklu.

„Metams baigiantis tai tikrai ženklas 2019-iesiems“, – svarstė R. Antoshas. Vyras labai mėgsta austres, o nuo šiol jų valgys dar daugiau – gal pavyks rasti dar vieną perlą, tuomet turės komplektą.

Perlas susiformuoja viename iš 10 tūkst. austrės kiautų. Tai dažniausiai nutinka, kai į kriauklę patenka smėlio.