Pradingusią beždžionėlę rado restorane
Pra­ėju­sią sa­vai­tę Ge­te­bor­go moks­lo cen­tras „U­ni­ver­seum“, Šve­di­jo­je, pa­si­ge­do Gel­do mar­mo­ze­tės. Ši po ke­lių va­lan­dų at­si­ra­do la­bai ne­ti­kė­to­je vie­to­je.

Miesto pietinėje dalyje veikiančio greitojo maisto restorano „McDonald's“ darbuotojai iškvietė pareigūnus, kai pamatė viduje šmirinėjančią egzotišką beždžionėlę. Tuo metu apstulbę lankytojai filmavo ir fotografavo tarp stalų ir krėslų šokinėjantį vikrų pūkuotą gyvūnėlį, kuris vaišinosi ten esančiais maisto likučiais.

Policijos atstovas juokavo šalies naujienų agentūrai TT, kad marmozetė buvo draugiška ir didelio sąmyšio nesukėlė. „Ji net nepamirkė bulvyčių Bearno padaže“, – pridūrė jis.

Nėra žinoma, ką beždžionėlė veikė beveik 10 valandų, kol nukako iki „McDonald's“. Šias dvi vietas skiria beveik 15 kilometrų. Tai gan didelis atstumas tokiam mažam žvėreliui. Pareigūnai įtaria, kad marmozetę galėjo kažkas nugvelbti iš mokslo centro ir palikti netoli restorano.

Geldo marmozetė gyvena Pietų Amerikoje – Bolivijoje, Brazilijoje, Kolumbijoje, Ekvadore ir Peru. Tai yra nykstanti beždžionių rūšis. Jos kailiukas juodas, kūnelis apie 22 cm ilgio, turi ilgą uodegą.