Poilsiautojai prašė nutildyti cikadas
Pie­try­čių Pra­ncū­zi­jo­je du tu­ris­tai krei­pė­si į mies­te­lio me­rą su skun­du dėl triukš­mo, ku­rį ke­lia gau­si ci­ka­dų po­pu­lia­ci­ja.

Šių vabzdžių čirpimas daugeliui asocijuojasi su pietuose praleistu laiku. Tačiau, regis, ne visi pasiryžę jį kęsti. Štai Le Bosė miestelyje, Provanso regione, atostogaujanti pora išdėstė merui savo nepasitenkinimą.

Miestelio vadovas papasakojo vietos leidiniui, kad svečius labai erzino vabzdžių koncertas. Neapsikentę jie net pylė vandenį ant medžių. Turistai prašė nuodų ir patarimų, kaip atsikratyti cikadų.

„Tai siaubinga. Buvau labai sukrėstas. Pietuose yra cikadų. Didžiuojuosi, kad jų turime!“ – pareiškė meras Georges Ferrero. Turistų, kurių pilietybė nenurodyta, įnoris nutildyti šiuos vabzdžius nebuvo patenkintas. Sulaukta net piktos Le Bosė gyventojų reakcijos.

Toks atvejis Prancūzijoje jau nebe pirmas. 2016 metais Ronos deltoje turistai taip pat buvo pateikę skundą dėl cikadų skleidžiamo triukšmo. Tačiau jautrių poilsiautojų ramybę drumsčia ne tik vabzdžiai. Rugpjūtį viena viešnia, mėgstanti rytais ilgiau pamiegoti, kreipėsi į kaimelio seniūną su prašymu pavėlinti varpų skambinimą, kol ji dvi savaites ten atostogaus.