Pirmoji nemokamo viešojo transporto valstybė
Liuk­sem­bur­gas taps pir­mą­ja pa­sau­ly­je vals­ty­be, ku­rio­je vie­ša­sis trans­por­tas bus vi­siš­kai ne­mo­ka­mas. Nuo 2019-ųjų va­sa­ros čia ne­liks bi­lie­tų ke­lio­nėms trau­ki­niais, au­to­bu­sais ir tram­va­jais.

Liuksemburgas (hercogystės sostinė) kenčia nuo didžiausių pasaulyje automobilių spūsčių. Miestas turi tik 116 tūkst. nuolatinių gyventojų, tačiau jame dirba apie 400 tūkst. aplinkinių valstybių piliečių. Tyrimų duomenimis, užpernai sostinės transporto kamščiuose vairuotojai praleido vidutiniškai po 33 valandas.

Šią vasarą Liuksemburgo vyriausybė leido nemokamai keliauti viešuoju transportu iki 20 metų amžiaus žmonėms. Visiems priemiestinio viešojo transporto keleiviams buvo nustatyta 2 eurų už dviejų valandų trukmės kelionę kaina. Tai reiškia, kad Liuksemburgo valstybėje, kurios plotas neviršija 2,6 tūkst. kvadratinių kilometrų, už tokią sumą viešuoju transportu galima nuvykti beveik bet kur.

Teigiama, kad viešąjį transportą nemokamu pavertęs Liuksemburgas sutaupys, mat atsisakys išlaidų bilietams tikrinti. Be kita ko, tai padės mažinti taršą.