Per „Oskarus“ griaudės grupė „Queen“
Di­džiu­lė fi­nan­si­nė dra­mos „Bo­he­mi­jos rap­so­di­ja“ sėk­mė ir ge­riau­sio fil­mo no­mi­na­ci­ja lė­mė, kad bri­tų ro­ko gru­pė „Queen“ pa­si­ro­dys per „Os­ka­rų“ tei­ki­mo ce­re­mo­ni­ją, ku­ri vyks sek­ma­die­nį (va­sa­rio 24 die­ną).

„Ar tai tikras gyvenimas? Ar tik iliuzija?“ – cituodami dainos „Bohemian Rhapsody“ žodžius apie pasirodymą savo oficialioje paskyroje tviteryje šios savaitės pradžioje pranešė JAV kino meno ir mokslo akademija.

Filmas „Bohemijos rapsodija“ pasakoja apie tai, kaip susibūrė „Queen“, tačiau jo centre, žinoma, yra velionio grupės lyderio Freddie Mercury istorija. Dabar grupę „Queen“ sudaro du originalios sudėties nariai Brianas May ir Rogeris Tayloras, o vokalinę partija atlieka buvusi JAV dainų konkurso ir realybės šou „Amerikos dievaitis“ žvaigždė Adamas Lampertas.

„Bohemijos rapsodija“, nors ir sulaukė gana kritiškų recenzijų, nominuota 5 „Oskarams“, tarp jų – geriausio aktoriaus. Į šį apdovanojimą pretenduojantis Rami Malekas filme įkūnija F. Mercury. Legendinis dainininkas, būdamas vos 45-erių, mirė 1991 metais nuo AIDS.

Už Freddie Mercury vaidmenį "Auksiniu gaubliu" įvertintas Rami Malekas (centre) su grupės "Queen" nariais Brianu May (kairėje) ir Rogeriu Tayloru (dešinėje). / outnow.ch nuotrauka

Visame pasaulyje „Bohemijos rapsodija“ uždirbo 854 mln. dolerių (754,5 mln. eurų) ir taip tapo visų laikų sėkmingiausiu muzikiniu biografiniu filmu.

Akademija nenurodė, kokias dainas atliks „Queen“ ir kuriuo metu grupė pasirodys ceremonijoje, kuri pirmą kartą per 30 metų neturės vedėjo.

„Bohemijos rapsodija“ nenominuota „Oskarui“ už dainas ar garso takelį, nes nė viena filme skambanti melodija nėra originali. Tarp kitų muzikinių pasirodymų bus Lady Gaga ir aktorius, režisierius Bradley Cooperis – jie atliks „Oskarui“ nominuotą kūrinį „Shallow“ iš juostos „Taip gimė žvaigždė“, o kino legenda Bette Midler dainuos kitą „Oskarui“ nominuotą dainą „The Place Where Lost Things Go“ iš filmo „Merė Popins sugrįžta“.