Per karščius kelius barsto druska
Pa­sta­ro­sio­mis die­no­mis Ny­der­lan­dus taip pat ali­na karš­čio ban­ga. Ke­le­tas sa­vi­val­dy­bių nu­spren­dė pa­si­telk­ti ga­na ne­įp­ras­tą me­to­dą ko­vai su tirps­tan­čia ke­lių dan­ga. Apie tai ra­šo BBC.

Arnhemo miesto (vidurio rytų Nyderlanduose) keliais važiavę žmonės labai nustebo, kai išvydo besidarbuojančius druskos barstytuvus. Paprastai tik žiemą matomų mašinų taip pat užfiksuota Groningene, Horne, Geldermalsene ir kitose šalies vietose.

Regis, natrio chloridas gali ne tik tirpdyti ledą ar sniegą ir taip pagerinti rato sukibimą su danga, bet ir pristabdyti asfalto tirpimą saulei svilinant. Tai ypač aktualu žiedinėse sankryžose, kur asfaltas dėl intensyvesnio eismo yra gerokai deformuojamas.

Savivaldybių atstovai aiškina, kad druska pritraukia drėgmę ir vėsina asfaltą. Be kita ko, ši medžiaga sumažina dangos lipnumą.

Arnhemo pareigūnai stebėjo kelių paviršiaus temperatūrą su jutikliais. Kai ši pasiekė 50 laipsnių Celsijaus ribą, jie ėmėsi veiksmų ir nusprendė išmėginti naują metodą. „Jei karščio banga nesiliaus, barstytuvai keliuose dažniau pasirodys“, – teigė vienas pareigūnas.