Per grumtynes su buliais subadyti žmonės
In­di­jo­je per tra­di­ci­nį grum­ty­nių su bu­liais fes­ti­va­lį, ku­rį gy­vū­nų tei­sių ak­ty­vis­tai lai­ko žiau­ru ir no­ri užd­raus­ti, mir­ti­nai su­ba­dy­ti ma­žiau­siai du žiū­ro­vai.

Buliai prasiveržė per užtvaras, skiriančias aistruolius nuo veiksmo arenoje Pudukotajuje – Tamil Nadu valstijos miestelyje, kur stebėti „Džalikatu“ („Monetų ryšulėlio“) festivalio susirinko tūkstančiai žmonių.

„Netoli arenos buliai užpuolė mažiausiai du žiūrovus. Vienas jų žuvo vietoje, dar vienas mirė ligoninėje“, – teigė policijos pareigūnas P. Sangarajas.

Pasak valdžios atstovų, sekmadienį taip pat buvo sužaloti dešimtys dalyvių, kurie mėgino pagriebti iš aptvarų išleistus bulius už kuprų ir ragų, tikėdamiesi laimėti tokius prizus kaip motoroleriai ir buitinė technika. Iš viso nuo šio kasmetinio festivalio pietinėje Tamil Nadu valstijoje pradžios sužeista per 100 žmonių. Sekmadienį į areną buvo išleista daugiau kaip 1300 bulių, dvigubai viršijant ankstesnį dienos rekordą.

„Džalikatu“ tebėra itin populiarus renginys, nepaisant pavojaus ir prieštaringai vertinamo elgesio su buliais. Kritikai sako, kad prieš kovas buliai girdomi alkoholiu, o į snukius jiems metami aitriųjų paprikų milteliai, kad įnirštų. Organizatoriai tvirtina, kad su gyvuliais nesielgiama blogai.

Gyvūnų teisių gynėjams pareikalavus, Indijos Aukščiausiasis Teismas 2016 metais uždraudė „Džalikatu“, bet Tamil Nadu valstija tvirtina, kad šis festivalis yra labai svarbi jos kultūros ir tapatybės dalis. Valstijos sostinėje Čenajuje ir kituose miestuose įsiplieskus protestams dėl teismo sprendimo, Tamil Nadu vyriausybė paskelbė įsakymą, kuriuo panaikino šią nutartį ir leido surengti šimtmečių senumo festivalį.