Per „Emmy“ triumfavo „Sostų karai“
Te­le­vi­zi­jos HBO fan­tas­ti­nis epas „Sos­tų ka­rai“ per­ga­lin­gai su­grį­žo į te­le­vi­zi­jos ap­do­va­no­ji­mų „Em­my“ sce­ną ir ne­ti­kė­tu­mų, įskai­tant pirš­ly­bas, ku­pi­ną va­ka­rą pel­nė pres­ti­ži­nę ge­riau­sio dra­mi­nio se­ria­lo sta­tu­lė­lę.

Kitą įspūdingą televizijos „Oskarais“ vadinamų apdovanojimų vakaro istoriją pateikė komiškas serialas „Nuostabioji ponia Maisel“ („The Marvelous Mrs. Maisel“), gavęs net aštuonis „Emmy“, įskaitant geriausio komiško serialo apdovanojimą. Šis elektroninės prekybos tinklo „Amazon“ serialas pasakoja apie šeštojo dešimtmečio namų šeimininkę, tapusią estrados komike.

Claire Foy - geriausia dramos aktorė. / Reuters/Scanpix nuotrauka

„Tarnaitės pasakojimas“ („The Handmaid's Tale“), pernai pripažintas geriausia drama ir dabar vėl pretendavęs į apdovanojimus, „Microsoft „ teatre negavo nieko. Šiemet jam teko tik trys iš antraeilių apdovanojimų, išdalytų prieš savaitę.

Iškilminga ceremonija, kurią vedė televizijos NBC laidos „Saturday Night Live“ senbuviai Colinas Jostas ir Michaelas Che, turėjo aiškų politinį atspalvį: netrūko kandžių juokelių tokiais itin aktualiais klausimais kaip įvairovė Holivude, judėjimas #MeToo ir prezidentas Donaldas Trumpas.

Pirmuosius savo „Emmy“ gavo keli sentimentalius jausmus žadinantys favoritai. Matthew Rhysas už darbą trileryje apie šnipus „Amerikiečiai“ („The Americans“) pelnė geriausio dramos aktoriaus „Emmy“, Claire Foy paskelbta geriausia dramos aktore už karalienės Elžbietos II įkūnijimą „Karūnoje“ („The Crown“), o Henry Winkleris iš serialo „Baris“ („Barry“) triumfavo kaip geriausias komedijos antrojo plano aktorius.

Darrenas Crissas, suvaidinęs žudiką televizijos seriale „Gianni Versace nužudyas“. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Viršijo rekordą

„Sostų karai“, pernai negalėję pretenduoti į „Emmy“, pripažinti geriausiu draminiu serialu, o Tirioną Lanisterį vaidinantis Peteris Dinklage'as atsiėmė geriausio antrojo plano aktoriaus statulėlę. „Rašyti šiems aktoriams ... yra kartą gyvenime pasitaikanti garbė“, – sakė vienas serialo kūrėjų Davidas Benioffas. „Sostų karai“, 2019-aisiais sugrįšiantys sutrumpintam ir paskutiniam aštuntajam sezonui, pelnė devynis „Emmy“ ir dabar iš viso jau turi 47 šiuos apdovanojimus. Tai viršija ankstesnį šio serialo, kaip daugiausia apdovanojimų turinčio šou, rekordą. Televizijos akademijos apdovanojimai „Emmy“ teikiami nuo 1949 metų.

Komedijų kategorijose pirmą kartą nominuota „Nuostabioji ponia Maisel“ įveikė visus varžovus, buvo pripažinta geriausiu komišku serialu ir susišlavė aktorėms skirtus apdovanojimus, kurie atiteko jo žvaigždei Rachel Brosnahan ir antrojo plano aktorei Alex Borstein. Anksčiau šiemet serialas pelnė du „Auksinius gaublius“.

Glennas Weissas, priklaupęs su savo apdovanojimu šalia Jan Svendsen. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Televizijos HBO „tamsi“ komedija „Baris“ pelnė dvi statulėles už vaidybą: H. Winkleriui ir serialo žvaigždei Billui Haderiui.

Laureato piršlybos

Siekdami didesnių reitingų „Emmy“ organizatoriai sakė tikintys, kad jiems pavyks supurtyti transliaciją. Ir jiems – sąmoningai ar netyčia – tai pavyko.

Amy Sherman-Palladino (kairėje) ir Rachel Brosnahan iš komedijos „Nuostabioji ponia Maisel“. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Žiūrovus ir interneto vartotojus sužavėjo netikėtos „Emmy“ pelniusio režisieriaus Glenno Weisso piršlybos. Atsiimdamas savo statulėlę už „Oskarų“ ceremonijos režisavimą, jis paprašė tarp žiūrovų sėdinčios Jan Svendsen tekėti už jo. „Tu klausi, kodėl man nepatinka vadinti tave savo mergina? Todėl, kad noriu tave vadinti savo žmona“, – pridūrė jis ir sulaukė sveikinimo šūksnių bei plojimų. Keli salėje sėdintys aktoriai apsiašarojo. J. Svendsen užlipo ant scenos pas G. Weissą, kuris priklaupė ant vieno kelio ir oficialiai pasipiršo. Akimirka buvo itin jaudinama, nes G. Weissas sakė, jog neseniai mirė jo motina, ir įteikė J. Svendsen žiedą, kurį jo tėvas buvo padovanojęs mamai.

Dramų dvikova

Tarp kitų svarbių laureatų yra televizijos FX „Gianni Versace nužudymas“ („The Assassination of Gianni Versace“), gavęs geriausio riboto serialo ir geriausio tokių serialų aktoriaus apdovanojimus. Pastarasis atiteko Darrenui Crissui, suvaidinusiam dizainerio žudiką Andrew Cunananą.

Thandie Newton pelnė geriausios draminės antrojo plano aktorės apdovanojimą už darbą HBO futuristiniame vesterne „Vakarų pasaulis“ („Westworld“). „Aš net netikiu Dievo, bet šįvakar Jam padėkosiu“, – pajuokavo T. Newton.

„Saturday Night Live“ pelnė „Emmy“ kaip geriausias įvairių etiudų serialas.

Kilusią tradicinių televizijų ir naujų platformų dvikovą iliustravo tai, kad pagal gautų „Emmy“ skaičių pirmąja vieta teko dalytis srautinio siuntimo milžinei „Netflix“ ir HBO. Abi televizijos gavo po 23 statulėles.