Patogios spintos ir minkšti baldai! 10 patarimų, kaip išsirinkti
Gy­ve­na­me grei­tai be­si­kei­čian­čia­me pa­sau­ly­je, no­ri­me bū­ti mo­der­nūs, bet kar­tu ir jaus­tis pa­to­giai, at­si­pa­lai­da­vę. O bū­tent ra­my­bę ir pa­to­gu­mą mums su­tei­kia mū­sų na­mai su tin­ka­mais bal­dais. 

Štai 10 patarimų, kaip išsirinkti patogius minkštus baldus ir spintas.

Linkime, kad įsigyti baldai padėtų sukurti puikią ramybės ir poilsio oazę!

Įvairūs minkšti baldai ir spintos – internetinėje parduotuvėje pigu.lt. Itin platus pasirinkimas ir nemažos nuolaidos. Užsukite pasižvalgyti!

KAIP IŠSIRINKTI PATOGIĄ SPINTĄ

1. Funkcionalumas

Rinkdamiesi spintą, kuri atitiktų jūsų reikalavimus, pirmiausiai turėtumėte atsakyti į šiuos klausimus:

• Kiek ir kokio dydžio lentynų spintoje reikia?

• Kiek erdvės reikia rūbams pakabinti?

• Ar reikia stalčių?

• Kiek vietos kambaryje gali užimti spinta?

2. Optimalus sprendimas

Ieškokite tokios spintos, kuri pilnai tiktų jūsų erdvės išplanavimui. Mažai vietos užimančios, bet daug daiktų talpinančios spintos yra išties geras pasirinkimas. Pagalvokite ir apie spintą iki pat lubų. Viršuje galėsite sudėti didelius, tačiau retai naudojamus daiktus. Mažuose kambariuose puikiai tiks spinta su slankiojančiomis durimis – nereikės palikti erdvės durų atidarymui.

Rinkdamiesi spintą svetainei – pagalvokite, kiek lentynų ir stalčių jums reikės. Ar reikalingas baras gėrimams sudėti. Įvairios parduotuvės vis dažniau siūlo minimalistinius baldų variantus – be atvirų lentynų ir tik su keliais stalčiais. Ir ne be reikalo – tokiose spintose sutalpinsite kur kas daugiau daiktų!

3. Uždaros spintos – patogesnės

Nemažai dizainerių žmonėms, ieškantiems patogumo, siūlo rinktis uždaras spintas. Nesvarbu, ar tai būtų drabužių, ar svetainės spintos – bus patogiau, jei jos nebus atviros. Visų pirma, nesikaups tiek daug dulkių. Antra, pavargę, nenorėdami tvarkytis, galėsite tiesiog uždaryti spintą ir „nematyti“ netvarkos.

4. Kojelėms – ne

Norite patogios spintos? Nesirinkite su kojelėmis. Apačioje, po spinta kaupsis nešvarumai. Jei spinta didelė, bus sunku juos išvalyti. Visai kitas dalykas – ratukai. Spinta ant ratukų retas, tačiau išties patogus pasirinkimas. Bus paprasta perstumdyti baldus ir išvalyti grindis.

5. Šviesios spalvos

Norite, kad kambarys atrodytų didesnis – rinkitės šviesius baldus. Tačiau dizaineriai teigia, kad įprasta balta – jau atsibodęs sprendimas, ir kviečia išbandyti kitas spalvas. Švelniai mėlynos, ramios žalios, rožinės spalvos spintos jūsų namams suteiks gaivos, gyvumo. Žinoma, spintos jūsų namuose turėtų derėti prie sienų ir kitų baldų – taip nesuskaidysite erdvės.

KAIP IŠSIRINKTI PATOGIUS MINKŠTUS BALDUS

6. Suplanuokite erdvę

Rinkdamiesi sofą, fotelius, suoliukus, pirmiausiai pasidarykite kambario planą. Išmatuokite erdves, nuspręskite, kiek vietos gali užimti klasikiniai minkšti baldai. Nepamirškite palikti erdvės aplink baldus patogiai praeiti. Štai, pavyzdžiui, tarp sofos ir staliuko turėtų būti mažiausiai 30 centimetrų tarpas.

7. Baldų aukštis ir plotis

Suderinkite sofos, kavos staliuko, televizoriaus aukštį. Jei vieni baldai bus gerokai aukštesni už kitus, ilsėtis bus nepatogu. Sofos dydį rinkitės pagal šeimos narių skaičių. Jei jūsų šeima didelė – verta pagalvoti apie kampinę sofą ar papildomus fotelius. Klasikiniai minkšti baldai dažnai būna skirti ilgiems šeimų vakarams – tad ant jų patogiai turi tilpti visi šeimos nariai.

8. Sofa poilsiui ar pokalbiams su draugais?

Jei klasikiniai minkšti baldai dažniau bus skirti poilsiui – pailsėti, ištiesti kojas, prigulti, tuomet rinkitės minkštesnius gobelenus. Prie tokios sofos nepamirškite įsigyti patogių pagalvėlių ar suoliuko kojoms pakelti. Kitas variantas, jei sofa bus skirta ilgiems pasisėdėjimams su draugais. Tokiu atveju rinkitės kiek kietesnį gobeleną ir, svarbiausia, aukštesnį atlošą nugarai atremti.

9. Plaunami gobelenai

Klasikiniai minkšti baldai jau siūlomi ir su nuvelkamais ir tiesiog skalbimo mašinoje plaunamais užvalkalais. Tai ypač patogus sprendimas, jei mėgstate ant sofos užkandžiauti arba turite vaikų ar augintinį.

10. Vienu pultelio paspaudimu

Ieškantiems patogumo, taip pat pasiūlysime pasidairyti į baldus su automatinėmis funkcijomis. Vienas mygtuko paspaudimas ir patogiai nusileidžia atlošas bei pakyla kojų atrama – jūs jau galite ilsėtis.

Tikimės, kad patarimai buvo naudingi ir jūs surasite pačius patogiausius, geriausiai jūsų namams ir jums tinkančius baldus. Linkime, kad įsigyti baldai padėtų sukurti puikią ramybės ir poilsio oazę!