Parkūras Egipte nuo šiol ne tik vyrams
Kar­tą per sa­vai­tę gru­pė egip­tie­čių mo­te­rų ren­ka­si ap­leis­ta­me par­ke Kai­ro prie­mies­ty­je ir lai­pio­ja sie­no­mis, šo­ki­nė­ja nuo vie­no sta­ti­nio ant ki­to, už­siim­da­mos vie­nu eks­tre­ma­liau­sių spor­tų pa­sau­ly­je par­kū­ru ir ši­taip mes­da­mos iš­šū­kį kon­ser­var­ty­vioms vi­suo­me­nės nor­moms.

Parkūras atsirado Prancūzijoje 1987 metais ir iš pradžių vadinosi „Art du Deplacement“, o vėliau gavo pavadinimą iš prancūziško žodžio parcours (distancija, kliūčių ruožas). Šio sporto pagrindinis principas yra judėjimas, patekimas iš vienos vietos į kitą kiek įmanoma greičiau ir efektyviau, todėl jį praktikuojantieji laipioja sienomis, bėgioja ir šokinėja per įvairias kliūtis.

Kaire sportuojančios moterys treniruojasi jau pusę metų. Jų tikslas – suburti pirmą profesionalią parkūro komandą Egipte.

Egipto miestų gatvėse neįprasta matyti sportuojančių moterų, o ką jau kalbėti apie ekstremalųjį parkūrą.

Kaip rašo „Reuters“, pastarajame užsiėmime dalyvavo 10 merginų. Jų treniruotę stebėjo smalsuoliai, neįpratę matyti sportuojančių egiptiečių.

2017 metais „Thomson Reuters Foundation“ daryta apklausa atskleidė, kad Kairas yra moterims pats pavojingiausias didmiestis pasaulyje.

Sportininkes treniruoja Mohamedas Omranas. „Ateina vis daugiau moterų, – teigė jis. – Populiarėjant sportui, vis palankiau žiūrima į besitreniruojančias moteriškos lyties atstoves.“

Parkūrą Egipte taip pat praktikuoja ir vyrai, tačiau šalyje nėra jokios šio sporto reguliavimo institucijos. Vis dėlto parkūras Egipte vis labiau populiarėja.

Praeitais metais Jungtinė Karalystė tapo pirmąja šalimi pasaulyje, oficialiai pripažinusia parkūrą sportu.