Pagailo Santorino asilų
Įsta­baus gro­žio San­to­ri­no sa­lo­je tu­ris­tai, ku­rie sve­ria dau­giau nei 100 kg, ne­be­ga­lės sės­ti ant asi­lų. Toks spren­di­mas bu­vo pri­im­tas su­lau­kus ak­ty­vis­tų spau­di­mo.

Graikijos kaimo plėtros ir maisto ministerija pareiškė, kad savininkai nebegalės apkrauti gyvūnų kroviniais, viršijančiais penktadalį jų svorio. Šiame įsake turistai tiesiogiai nebuvo paminėti, bet toks apribojimas reiškia, jog antsvorio turintys žmonės ant asilų sėsti nebegalės.

Keltu į salos sostinę Firą atplaukę poilsiautojai dažnai susivilioja į aukštai esantį miesto centrą pakilti mielu asiliuku. Prieplaukoje tokią galimybę siūlo keliolika verslininkų. Aktyvistų teigimu, gyvūnai neša vis daugiau nutukusių žmonių, dėl to jiems atsiranda stuburo pažeidimų, o balnai pritrina žaizdų.

Vasarą žiniasklaidoje pasklido nuotrauka, kurioje matyti, kaip siauromis gatvelėmis asilas gabena kone už save didesnę turistę. Grupė „Help the Santorini Donkeys“ (liet. „Padėk Santorino asilams“) paragino šios paslaugos teikėjus įvesti klientams svorio apribojimus.

Aktyvistai žadėjo stebėti, kaip asilų savininkai laikosi valdžios nurodymų. Jie pridūrė, kad daug kas priklauso nuo paties žmogaus savimonės – juk daugiau sveriantis asmuo turėtų ir pats pagailėti gyvūno.

Santorinas yra Graikijai priklausanti vulkaninės kilmės sala pietų Egėjo jūroje. Ji gerai žinoma dėl baltų namų su mėlynais stogais ir yra itin gausiai lankoma turistų. Štai pernai sala pritraukė 2,4 mln. lankytojų.