Oligarcho „pamoka“ apie orgijas prabilusiai merginai: iš oro uosto ištempė už kojų
Ru­si­jos re­ži­mo kri­ti­kas, opo­zi­ci­jos ly­de­ris Alek­se­jus Na­val­nas sa­vo in­ter­ne­to sve­tai­nė­je pa­skel­bė tu­rįs įro­dy­mų, kad oli­gar­chas Ole­gas De­ri­pas­ka „už­sa­kė ka­lė­ji­mą“ Nas­tiai Ryb­kai. Ši mer­gi­na so­cia­li­niuo­se tink­luo­se pa­skel­bė vaiz­do me­džia­gą apie oli­gar­cho ir vi­cep­rem­je­ro Ser­ge­jaus Pri­chod­kos plau­kio­ji­mus jach­ta „es­kor­to“ mer­gi­nų kom­pa­ni­jo­je. Be­veik me­tus pra­lei­du­si ka­lė­ji­me Tai­lan­de, N. Ryb­ka bu­vo nu­skrai­din­ta į Mask­vą ir oro uos­te iš­kart su­im­ta. Vis dėl­to va­kar, tai yra ki­tą die­ną po to, kai A. Na­val­nas pa­skel­bė ty­ri­mą, mer­gi­na bu­vo pa­leis­ta.

Nastia Rybka – tai 28 metų iš Baltarusijos kilusios Anastasijos Vašukevič slapyvardis. Ji išgarsėjusi po skandalo dėl „eskorto“ paslaugų Rusijos verslo ir politikos elitui, apie žinomus vyrus skelbė socialiniuose tinkluose ir rašė knygose. Kremliaus kritikas A. Navalnas skelbtą medžiagą išanalizavo ir išplatino.

Rusijos režimo kritikas Aleksejus Navalnas. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Po kalėjimo Tailande suimta Rusijos sostinės oro uoste

„Prieš porą mėnesių mums atsiuntė oligarcho Deripaskos telefoninių pokalbių pasiklausymą. Tiksliau, tai buvo paskelbta „YouTube“ ir prieinama visiems, bet jei nežinote, kad yra tie įrašai, jų nerasite“, – prieš porą dienų savo svetainėje rašė A. Navalnas.

Opozicijos lyderis įdėjo laišką, atsiųstą jo vadovaujamam Kovos su korupcija fondui, kuriame buvo nuorodos su „YouTube“ paskelbtais įrašais. Laiške buvo teigiama, kad įrašai gauti iš pareigūno, kuris dalyvavo šioje veikloje, o ja domisi pats Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Anoniminis siuntėjas teigė norįs, kad žmonės sužinotų tiesą.

Pasak A. Navalno, Kovos su korupcija fondas beveik visada dirba tik su atvirais šaltiniais. Be to, nors balsas labai panašus į O. Deripaskos, tai – ne įrodymas, kad kalbėjo tikrai jis.

A. Navalno teigimu, šie įrašai būtų pamiršti, jei nebūtų kai ko nutikę.

Kremliaus kritikas pateikė vaizdo medžiagą, „kuri siutina“. Ten matyti, kaip prie įrašo komentuoja A. Navalnas, kad „oro uoste suimamas pavojingas nusikaltėlis – Nastia Rybka“. Ir ironizuoja: „Jos kaltė didelė: ji buvo prostitutė milijardieriaus Deripaskos jachtoje ir nufilmavo vaizdus, į kuriuos pateko vicepremjeras Prichodka. Todėl dabar Rybkai sukamos rankos, o Deripaskai ir Prichodkai policija pretenzijų neturi.“

В аэропорту скручивают опасного преступника – Настю Рыбку. Вина её велика: она была проституткой на яхте миллиардера Дерипаски и сняла видео, на которое попал вице-премьер правительства Приходько. Поэтому сейчас Рыбке крутят руки, а к Приходько и Дерипаске у полиции претензий нет pic.twitter.com/MbC7wTa3Fw– Alexey Navalny (@navalny) January 18, 2019

A. Navalno žodžiais, mergina yra Baltarusijos kilmės sekso medžiotoja. Veiksmas vyko Šeremetjevo oro uoste Maskvoje. Ten Nastia atsidūrė tranzitu – ji beveik metus atsėdėjo Tailando kalėjime ir teismo sprendimu turėjo būti deportuota į Baltarusiją, iš kurios yra kilusi. Tačiau, kaip matyti, gimtosios šalies nepasiekė.

Nastia Rybka, išgarsėjusi po skandalo dėl intymių ryšių su Rusijos verslo ir politikos elitu. / instagram.com/nastya_rybka nuotrauka

„Nastia Rybka prasikalto dėl vieno – per eksporto agentūrą pateko į oligarcho Deripaskos jachtą, su juo miegojo, o lygiagrečiai fotografavo ir filmavo tai, kas vyksta“, – parašė A. Navalnas. Jo manymu, mergina Tailando kalėjime praleido metus ir dar kažkiek sėdės už grotų Rusijoje, nes į kadrą atsitiktinai pateko vicepremjeras, kuris šiaip jau jos nedomino.

Vicepremjeras S. Prichodka buvo įamžintas kartu su O. Deripaska „per bendrą poilsį jachtoje kartu su septyniomis prostitutėmis“, priminė Kremliaus kritikas.

„Rybka neužsiėmė korupcija. Ji neužsakė prostitučių į jachtą Rusijos vyriausybės vicepremjerui linksminti. Ji – ne oligarchas ir ne valdininkas. Bet rankas užlaužė būtent jai“, – teigė Kremliaus kritikas.

A. Navalnas padarė išvadą, kad žiaurumas, kurį patiria mergina, juridinės anomalijos (metus laikė kalėjime Tailande, dabar suėmė oro uosto tranzitinėje zonoje) akivaizdžiai rodo, kad visa tai yra O. Deripaskos užsakymas, jis nori jai atkeršyti, „marinuodamas“ ją kalėjime.

Išsiaiškino, kokie asmenys įrašuose

Pasak A. Navaldo, „dulkes nuo „YouTube“ įrašų nusprendė nupūsti“ po antro dalyko. Jis teigė, kad pasiklausymo tikrumą patvirtino pats O. Deripaska. Mat „kišeninis“ Krasnodaro krašto Ust-Labinskio teismas priėmė „absoliučiai neįstatymišką“ nutarimą dėl A. Navalno tinklaraščio blokavimo, tyrimo apie O. Deripaską blokavimo. O galiausiai – pagal šio oligarcho skundą – ir dėl tų pasiklausymo įrašų, kurie „YouTube“ buvo keletą mėnesių ir juos perklausė keletas dešimčių žmonių, blokavimo.

Aleksejus Navalnas: „Ji buvo prostitutė milijardieriaus Deripaskos jachtoje ir nufilmavo vaizdus, į kuriuos pateko vicepremjeras Prichodka. Todėl dabar Rybkai sukamos rankos, o Deripaskai ir Prichodkai policija pretenzijų neturi.“

Viename iš Rusijos režimo kritiko publikuojamų dokumentų fragmentų skelbiama: „Draudžiamos informacijos aprašymas. Patalpinta informacija, pažeidžianti Olego Deripaskos teisę į telefoninių pokalbių slaptumą ir privataus gyvenimo neliečiamumą, pripažinta draudžiama platinti Rusijos Federacijos teritorijoje.“

Du iš trijų įrašų ir jų šifruotes A. Navalnas nusprendė išplatinti ir paskelbė savo svetainėje, mat juose kalbama apie N. Rybką.

Viename įraše šnekama apie N. Rybkos ir sekso trenerių kompanijos areštą Tailande. Pašnekovai, kurių vardai Tatjana ir Georgijus, užsieniečiui juristui Williamui pasakoja apie tai ir klausia, kokia gali būti bausmė. Tas daug kartų pakartoja, kad bauda ir išsiuntimas iš šalies. Tatjana ir Georgijus labai tuo nepatenkinti. Teigia esą suinteresuoti, kad tie žmonės liktų kalėjime, jog teismas skirtų laisvės atėmimo bausmę.

Tatjana Monegen. / navalny.com nuotrauka

Kovos su korupcija fondas išsiaiškino, kas yra tie asmenys iš įrašo. Tai Tatjana Monegen – verslo asociacijos „Tarptautiniai prekybos rūmai“ Rusijos skyriaus vadovė, o anksčiau buvo Rusijai atstovaujanti patarėja Pasaulio ekonomikos forume, rengiamame Davose. Dar buvo Rusijos stojimo į Pasaulio prekybos organizaciją darbo grupės prie Valstybės tarybos narys.

„Keista, ar ne? Regis, tokia solidi dama iš tarptautinių organizacijų, – parašė A. Navalnas. – Kodėl ji netikėtai ėmėsi spręsti situaciją su Deripaska ir Rybka? Štai kodėl. Šiuos „Tarptautinius prekybos rūmus“ faktiškai įkūrė Deripaska.“

Kas toks Georgijus, tyrėjai išsiaiškino, suvedę raktinius žodžius į „Google“ paieškos sistemą. Ir nustatė, kad tai yra Georgijus Oganovas, buvęs diplomatas, Rusijos ambasadoriaus JAV spaudos sekretorius, o dabar – holdingo „Bazinio elemento“ direktorių tarybos narys ir kompanijos prezidento O. Deripaskos patarėjas.

Kremliaus kritikas atkreipė dėmesį į sutapimą dėl tarptautinių organizacijų, G. Oganovas yra APEC (Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo forumo) Rusijos atstovo pavaduotojas. „O Rusijos atstovas, aišku, Deripaska“, – pažymėjo A. Navalnas.

Per kitą telefoninį pokalbį, kurio įrašas paskelbtas, aptariami asmeniniai santykiai su N. Rybka. O. Deripaska skambino nežinomam vyriškiui ir klausė, ar jis naudojosi profesionaliomis N. Rybkos paslaugomis, pokalbio esmę perteikė A. Navalnas. Nors vyriškis neigė, O. Deripaska nepatikėjo ir priekaištavo, kad tas girtas kažko prišnekėjo merginai, o ji tai publikavo. Pašnekovui kliuvo ir už tai, kad N. Rybkai pasakė asmeninį O. Deripaskos telefono numerį.

Kovos su korupcija fondo manymu, šio pokalbio įraše skamba Jevgenijaus Agarkovo balsas. Tyrėjų teigimu, šio žmogaus vardu „registruota daug O. Deripaskos aktyvų“.

„Pagal mus, J. Agarkovas minimas dvejose N. Rybkos knygose slapyvardžiu Vitia, – parašė A. Navalnas. – Jis kartu su N. Rybka, O. Deripaska ir S. Prichodka bei šešiomis prostitutėmis buvo laive Norvegijoje.“ Mat vienoje vietoje mergina vietoj vardo Vitia aplaidžiai parašė Ženia (vardo Jevgenijus trumpinį – LŽ). Be to, vyriškas per pokalbį sakė, kad tarp jo ir N. Rybkos nieko nebuvo „nei laive, niekur“.

„Tas laivas – „Elden“. Tuo laivu ir buvo surengta legendinė norvegiška kelionė, – teigė A. Navalnas. – Jachta „Elden“ neseniai dar buvo ofšoro, kurį valdo J. Agarkovas, nuosavybė.“

Olegas Deripaska. / LŽ fotomontažas

Kaltinimai ne tam žmogui

A. Navalnas apibendrindamas punktais išdėstė svarbiausius šiuo metu žinomus dalykus:

„1. Nastios Rybkos ir jos kolegos areštas Tailande – absurdiškas. Nėra jei vienos priežasties, kodėl šalyje, kuri visam pasauliui žinoma savo sekso industrija ir prostitucija, staiga nuspręstų suimti METAMS grupę užsieniečių už nekaltus mokymus.

2. „Pasiklausymų“ dėka dabar žinoma, kad Deripaskos juristai ir padėjėjai dėjo visas pastangas įgrūsti Rybką į Tailando kalėjimą maksimaliam laikui. Iš to paties juristo sužinome, kad jiems priklauso maksimali bauda.

3. Nastios Rybkos ir Alekso Leslio areštas Rusijoje – dar didesnis absurdas. Jie kaltinami įtraukimu į prostituciją. Pareiškimą parašė dama, kuri vilkėdama šerifo kostiumą, lankėsi mūsų štabe. Slapyvardis – Saša Travka. Ji su Rybka užsiiminėjo seksu krantinėje priešais Baltuosius rūmus. Vėliau paskelbė medžiosianti mane.

Nėra abejonės, kad rašyti pareiškimą jai buvo daromas spaudimas kokių nors Deripaskos tarnų.

4. Su visa atsakomybe pareiškiu, kad už įtraukimą į prostituciją turi būti patrauktas Olegas Deripaska. Jis Nastią Rybką (ir dešimtis kitų merginų, tarp jų būna ir nepilnamečių) atrenka per kastingus, veža į savo vilas bei jachtas ir moka už seksą su savimi, valdininku Prochodka ir kitais sugėrovais.“

A. Navalnas teigė, kad Kovos su korupcija fondas nusprendė parašyti pareiškimą, kad pats Olegas Deripaska būtų patrauktas atsakomybėn už įtraukimą į prostituciją.

Olego Deripaskos jachtoje Nastia Rybka įamžino vaizdus, į kuriuos pateko Rusijos vicepremjeras Sergejus Prichodka. / navalny.com fotomontažas

A. Navalno kreipimasis

Rusijos režimo kritikas kreipėsi į O. Deripaską ir S. Prichodką ir siūlė neužsiiminėti niekais.

„Jūs į jachtą pakvietėte prostitutes. Turėjote suprasti, kad jos negarantuos jūsų privatumo. Kitą kartą užsakinėkite per FSO (Federalinę apsaugos tarnybą – LŽ). Tegul N. Rybka susirenka savo daiktus ir keliauja namo į Baltarusiją. Atšaukite savo užsakymą“, – siūlė A. Navalnas. Jis teigė, kad N. Rybką jie gali žiauriai pamokyti, bet jiems niekuo geruoju tai nesibaigs.

Kitą dieną po to, kai ši medžiaga buvo paskelbta internete, žiniasklaida pranešė, kad Anastasija Vašukevič (Nastia Rybka) ir jos kompanionas, sekso treneris Aleksandras Kirilovas (Aleksas Lesli) policijos buvo paleisti į laisvę. „Kaltinimai nebuvo pateikti, buvo įpareigoti atvykti pas tyrėją“, – apie tai socialiniame tinkle „Telegram“ pranešė Tarptautinės žmogaus teisių grupės „Agora“ vadovas Pavelas Čikovas.

Rusijos žiniasklaidos teigimu, į reikalą įsikišo ir Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, davęs nurodymą „nedelsiant užsiimti Baltarusijos pilietės išlaisvinimu“.