Olandas reikalauja pakeisti jo amžių
69 me­tų Emi­le'is Ra­tel­ban­das pra­dė­jo tei­si­nę ko­vą už tai, kad tei­si­niu ke­liu pa­keis­tų sa­vo am­žių ir pa­ge­rin­tų sa­vo ga­li­my­bes įsi­dar­bin­ti, pirk­ti, su­si­ti­ki­nė­ti.

Olandas nori perkelti savo gimimo datą iš 1949 metų kovo 11-os į 1969 metų kovo 11-ą. Tokį poslinkį jis lygina su transgenderizmu. „Gyvename laikais, kai galime pasikeisti vardą ir lytį. Kodėl tuomet aš pats negaliu pasirinkti savo amžiaus?“, – klausia vyras.

Sprendimą per keturias savaites turės priimti rytinio Arnhemo miesto teismas. Skelbiama, kad jis bylą vertina skeptiškai, nes nėra teisinio mechanizmo, leidžiančio asmeniui keisti savo gimimo datą. Tačiau E. Ratelbandas nenusileidžia ir tikina, kad jaučiasi diskriminuojamas dėl amžiaus, nes jis veikia jo įsidarbinimo galimybes ir sėkmę pasimatymų programėlėje „Tinder“.

„Jei man 69-eri, esu ribojamas. Jei man 49-eri, galiu nusipirkti naują namą, vairuoti kitokią mašiną, daugiau dirbti“, – sakė olandas. Jis pridūrė, kad tinderyje, kai jo amžius nurodomas 69-eri, jis nesulaukia atsakymų. „Jei man 49-eri, su mano veidu būsiu nuostabiausioje pozicijoje“,– tikina E. Ratelbandas. Maža to, jis aiškina, kad gydytojai vertina jo kūną kaip 45 metų vyro, o pats save jis laiko „jaunu dievaičiu“. Jei pasikeistų gimimo datą, olandas žada atsisakyti savo pensijos.

Nyderlandų Konstitucija griežtai draudžia diskriminaciją dėl amžiaus priimant į darbą. E. Ratelbandas yra žiniasklaidos asmenybė ir motyvacijos mokytojas, neurolingvistinio programavimo instruktorius.