Nupirktas miestelis vilios turistus
XIX am­žiaus mies­tas vai­duok­lis Ka­li­for­ni­jo­je par­duo­tas už 1,4 mln. do­le­rių.

Pardavimas įvyko 13 dieną penktadienį – „vaiduoklišku stiliumi“, kaip šmaikštavo nekilnojamojo turto agentas Jake'as Rasmusonas. Jis sakė, kad tokio norinčiųjų įsigyti apleistą miestelį aktyvumo niekaip nesitikėta – gauta maždaug tuzinas pasiūlymų. Pardavėjams labiausiai patiko Brento Underwoodo planas, nes jis buvo linkęs miestelį išsaugoti ir naudoti visuomenės poreikiams.

Ilgą laiką Sero Gordą teko saugoti nuo žemkasių, plėšikų ir gamtos poveikio. Kasybos miestelio, užimančio daugiau kaip 300 akrų žemės, pavadinimas reiškia „storą kalną“, jame išliko 22 statiniai, įskaitant apleistą viešbutį, varpinę, salūną, darbininkų baraką. Apleistas miestelis dešimtmečius priklausė šeimai, bet ji nusprendė, kad atėjo metas parduoti nuosavybę. Pradinė Sero Gordo kaina buvo 925 tūkst. dolerių.

Sero Gordas buvo įkurtas 1865 metais atradus sidabro. Vienu metu jis buvo didžiausias sidabro ir švino gavybos centras Kalifornijoje. Pasak J. Rasmusono, klestėjimo laikais miestelyje kas savaitę įvykdavo po žmogžudystę – išties Laukiniai Vakarai. Kritus švino ir sidabro kainoms bei susidėjus kitoms nepalankioms aplinkybėms, įskaitant gaisrą, gyvenimas apmirė ir galiausiai miestelis ištuštėjo. Tad kas dabar jo laukia?

Tarp gautų pasiūlymų buvo planas paversti Sero Gordą teminiu parku arba marihuanos miesteliu. Bet B. Underwoodas, Ostine turintis pigius nakvynės namus, sakė, kad labiausiai jį sudomino šios vietos istorija. „Nedažnai pasitaiko galimybė įsigyti tokį įdomų Amerikos istorijos gabalėlį“, – tvirtino jis. Kartu su verslo partneriu B. Underwoodas po visas Jungtines Valstijas ieškojo vietų, kurios galėtų tapti unikaliu traukos tašku. Tad dabar kai kurie pastatai Sero Gorde bus renovuoti, kad žmonės juose galėtų apsistoti ilgesniam laikui. XIX amžiaus statinius pasieks ir WiFi. Ilgalaikiuose planuose – pritraukti rašytojų, muzikinių renginių, organizuoti fotosesijas, teatrinę ir kitokią veiklą.