Nuogi lakstė po senamiestį
Tu­ris­tai pri­kre­čia Lat­vi­jo­je vi­so­kių ei­bių, ta­čiau iš­lei­džia mi­li­jo­nus eu­rų. Per­nai tu­riz­mo sek­to­rius Lat­vi­jo­je au­go spar­čiau­siai vi­so­je Eu­ro­pos Są­jun­go­je.

Latvių pareigūnai nubaudė tris užsieniečius, kurie savaitgalį po Rygos senamiestį lakstė nuogi. Rugsėjo 9-ąją stebėjimo kameros užfiksavo tris vyrus, kurie nusimetė savo drabužius ir ėmė bėgti viena centrinių Rygos gatvių. Po kurio laiko jie apsirengė ir nuėjo į netoliese esantį viešbutį. Į tą viešbutį atvykusi policija surado minėtus tris vyrus, pažeidusius viešąją tvarką. Paaiškėjo, kad jie yra turistai iš Didžiosios Britanijos, Australijos ir Vokietijos. Užsieniečiai paaiškino, kad žaidė žaidimą, per kurį turėjo atlikti įvairias užduotis. Visiems paskirtos baudos po 100 eurų.

Nors turistai Latvijoje prikrečia visokių eibių, turizmas išlieka svarbus šiai Baltijos valstybei ir auga dviženkliais skaičiais. 2017 metais užsienio keliautojai kirto Latvijos sieną 7,7 mln. kartų – 13,7 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Svečiai išleido Latvijoje 691,9 mln. eurų – 7,2 proc. daugiau nei 2016-aisiais. Ypač keliautojai iš Jungtinės Karalystės yra pamėgę Latviją, o tarp jų garsėja į bernvakarius atvykstantys triukšmadariai. Tačiau į šalį atvažiuoja ir vis daugiau vokiečių, rusų, švedų.

Pernai daugiau estų keliavo į Latviją nei į Suomiją – pirmą kartą per daugelį metų. 2017 metais Estijos gyventojai atliko 1,3 mln. kelionių su bent viena nakvyne pietinėje savo kaimynėje. Viena priežasčių, kodėl estai pakeitė kryptį, – pakelti akcizo mokesčiai. Pirkti alkoholio į Latviją važiuoja ne tik paprasti estai, bet ir mažmenininkai, taip pat suomiai. Duomenys rodo, kad 2017 metais pirkti alkoholio į Latviją vyko kas dešimtas Estijos gyventojas.