Norintiems pamatyti Veneciją teks susimokėti
Į Ve­ne­ci­ją at­vyks­tan­tiems tu­ris­tams ne­tru­kus bus įves­tas mo­kes­tis, siek­sian­tis iki 10 eu­rų.

Kartu su 2019 metų šalies biudžetu Italijos parlamentas taip pat patvirtino mokestį, kuris svyruos nuo 2,5 iki 10 eurų, priklausomai nuo metų laiko. Panaši sistema jau yra taikoma Elbos saloje ir netoli Sicilijos esančiose Lipario salose.

Kiekvienas turistas privalės susimokėti mažiausiai 2,5 euro, bet ši suma pakiltų iki 5 ar 10 eurų piko periodu.

Venecijos mero Luigi Brugnaro teigimu, surinkti pinigai padengs turistų itin pamėgto istorinio miesto valymo išlaidas. „Atvykimo mokestis dabar yra įstatymas, – teigė jis. – Mes sukursime subalansuotą reguliavimą, kuris apsaugos tuos, kurie gyvena, mokosi ir dirba šioje teritorijoje.“

Dar nėra aišku, kada bus įvestas mokestis ir kaip jis bus renkamas. Vietinės žiniasklaidos teigimu, jis gali būti pridėtas prie traukinio, autobuso ar kruizinio laivo bilieto kainos, o transporto priemonių bendrovės surinktas lėšas turėtų pervesti miesto savivaldybei.

Kiekvienas turistas privalės susimokėti mažiausiai 2,5 euro, bet ši suma pakiltų iki 5 ar 10 eurų piko periodu. Pasak „The Guardian“, padidintas mokestis neturėtų būti taikomas viešbučio kambarius užsisakiusiems asmenims.

Pasak L. Brugnaro, mokestis taip pat leis pareigūnams geriau stebėti turistų srautus.

Pastaruoju metu Venecija sunkiai susitvarko su turistais. Kasmet miestą aplanko apie 30 mln. turistų, kurių nemažai atvyksta kruiziniais laivais. Be to, pareigūnai taip pat patiria spaudimą geriau suvaldyti situaciją dėl 2019 metų liepą turinčio pasirodyti UNESCO sprendimo, ar Veneciją įtraukti į Pavojuje esančio pasaulio paveldo sąrašą.

Siekiant suvaldyti į Šv. Morkaus aikštę ir prie Rialto tilto plūstančių žmonių srautus, praeitais metais per piko periodą keliose miesto vietose buvo pastatyti vartai. Jei turistų per daug, vartai uždaromi ir įeiti leidžiama tik tiems, kurie yra užsisakę viešbučio kambarius ar turi „Venecia Unica“ kortelę. Paprastai ją naudoja vietos gyventojai, bet už 40 eurų kortelę gali įsigyti kiekvienas, plaukiojantis vandens autobusais.

Valdžios pareigūnai taip pat siūlo žmonėms lankytis kitose, mažiau žinomose Venecijos lagūnos vietose, tarp jų – Murano ir Burano salose.

Venecijoje gyvenantys žmonės pastaraisiais metais ne sykį organizavo protestus prieš nevaldomus turistų srautus, sakydami, jog turizmo industrija kenkia jų gyvenimo kokybei, aplinkai ir stumia gyventojus iš miesto. Po Antrojo pasaulinio karo Venecijoje buvo apie 175 tūkst., o dabar vos 55 tūkst. gyventojų.