Nori surašyti lenkiškus patiekalus
Len­ki­jos že­mės ūkio mi­nis­tras no­ri su­sis­te­min­ti na­cio­na­li­nę vir­tu­vę. Ta­čiau toks ke­ti­ni­mas su­kė­lė ne­ma­žai dis­ku­si­jų.

Pasak Jano Krzysztofo Ardanowskio, šio projekto tikslas paminėti valstybės nepriklausomybės šimtmetį. „Stengiamės atgaivinti Lenkijos virtuvę ir perkelti ją į tarptautinę areną“, – kalbėjo ministras.

Gyventojai gali iki gruodžio 15 dienos siųsti savo pasiūlymus Žemės ūkio ministerijai. Speciali virtuvės šefų ir maisto istorikų kolegija juos įvertins ir sudarys „Lenkijos virtuvės kanoną“ (lenk. Kanon kuchni polskiej). Jis, kaip tikimasi, taps puikiu vadovu.

J. K. Ardanowskis sakė, kad toks žinynas pravers į šalį atvykstantiems turistams. Be to, restoranai, į savo valgiaraščius įtraukę 10–15 nacionalinių patiekalų, gaus specialų statusą.

Ministras ramino, kad šalies mažumų valgiai taip pat bus įtraukiami į sąrašą. „Jie gyveno tarp mūsų šimtmečius ir papildė mūsų kulinarinį paveldą tokiais patiekalais kaip lietuviški šaltibarščiai ar rusiški virtiniai“, – sakė jis.

Kai kurie lenkai abejojo, ar jų virtuvė apskritai gali būti vadinama nacionaline. Pasak projekto kritikų, šalies kulinarinis paveldas yra įvairių pasaulio virtuvių rezultatas. Pavyzdžiui, lenkiškas kiaulienos pjausnys mažai skiriasi nuo Vienos šnicelio.