Nėštumas pakoregavo princo Harry žmonos planus
Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos pri­ncas Har­ry pir­ma­die­nį nuo­sta­baus gro­žio Frei­ze­rio sa­lo­je, įtrauk­to­je į Pa­sau­lio pa­vel­do są­ra­šą, su­si­ti­ko su vie­tos abo­ri­ge­nų bend­ruo­me­ne. Ta­čiau žmo­na Meg­han kom­pa­ni­jos jam ne­pa­lai­kė. Kū­di­kio be­si­lau­kian­čiai ku­ni­gaikš­tie­nei te­ko pa­da­ry­ti poil­sio per­trau­kė­lę.

Prieš savaitę į Australiją atskridusi karališkoji pora jau aplankė Sidnėjų, Melburną ir Dabo miestą, kur juos pasitiko tūkstančiai džiūgaujančių ir triukšmingai nusiteikusių gerbėjų.

Apsilankymas Kvynslando valstijos Freizerio saloje buvo kiek kitoks. Čia Sasekso kunigaikščiui vietos aborigenų genties nariai Makenzio ežero pakrantėje surengė tradicinę čiabuvių pasveikinimo ceremoniją.

Vėliau princas basas pasivaikščiojo balto smėlio pakrante ir apšlakstė veidą gėlavandenio ežero, kuris šiai aborigenų genčiai yra geriamojo vandens šaltinis, vandeniu.

Freizerio sala yra didžiausia smėlio sala pasaulyje. Harry čia atvyko atidengti lentelės, kuria pažymima, kad šios salos drėgnasis atogrąžų miškas bus saugomas įgyvendinant 2015 metais Tautų Sandraugoje pradėtą miškų išsaugojimo iniciatyvą „Queen's Commonwealth Canopy“.

Per šią viešnagę princas daug dėmesio skyrė aplinkosaugos klausimams, kurie itin svarbūs jo tėvui princui Charlesui. Jis susitiko su Didžiojo Smėlyno nacionalinio parko prižiūrėtojais. Šie papasakojo svečiui apie salos gyvūniją bei augaliją.

Vėliau Harry susitiko su dviem Harvi Bėjaus greitosios pagalbos darbuotojais, kurie atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre, kai įgyvendino mirštančios moters paskutinį norą, kad ji būtų nugabenta į paplūdimį. Pernai visą pasaulį apskriejo socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbta nuotrauka, kurioje matomi vandenyno pakrantėje pastatyti neštuvai su ligone ir šalia stovintis medikas.

Karališkoji pora į Kvynslandą atskrido lėktuvu. Harry Freizerio salą pasiekė barža, kuria į ją gabenami turistai. Tuo metu Meghan kitu laivu nuvyko į privačią rezidenciją.

Po apsilankymo Freizerio saloje karališkoji pora turi aplankyti Fidžį ir Tongą. Kelionė oficialiai baigsis Naujojoje Zelandijoje spalio 31 dieną.