Nemalonios suknelės kritikos pasekmės
Tai­lan­de pa­teik­ti kal­ti­ni­mai ša­ly­je po­pu­lia­riai lai­dos plat­for­mo­je „You­Tu­be“ ve­dė­jai Wan­cha­leom Jam­neanp­hol, su­kri­ti­ka­vu­siai su­kne­lę, ku­ri bu­vo su­kur­ta pa­gal ka­ra­liaus Ma­hos Va­ji­ra­long­kor­no duk­ters su­ma­ny­mą.

Minimą suknelę vilkėjo Tailando atstovė Sophida Kanchanarin šią savaitę Bankoke vykusiame grožio konkurse „Mis Visata 2018“.

Kaltinimai vedėjai pateikti pagal įstatymą, draudžiantį įžeidinėti karališkosios šeimos atstovus. Pagal jį Tailande draudžiami kokie nors neigiami komentarai apie monarchą ir jo giminaičius.

Princesės Sirivannavari Nariratanos kurtą dangaus žydrumo suknelę W. Jamneanphol sukritikavo socialiniame tinkle „Facebook“, pavadinusi ją bjauria. Vėliau televizijos vedėja tą įrašą ištrynė ir paskelbė kitą, kuriame teigė, kad „nenorėjo įžeisti aukščiausiojo valdžios instituto ar išreikšti nepagarbos jam“. „Paprasčiausiai nenumačiau savo veiksmų ir žodžių, kuriuos pavartojau pranešimuose bei komentaruose, pasekmių“, – pridūrė W. Jamneanphol.

Kaltinimus dėl suknelės kritikos pateikė milijardierius verslininkas Kitjanutas Chaiyosburanato, trokštantis pasukti į politiką. Pasak jo, tokie komentarai neigiamai veikia šalies reputaciją. „The Guardian“ nenurodo, kokia bausmė gali grėsti kaltinamajai.

31 metų princesė S. Nariratana yra vienintelė Tailando karaliaus dukra. Ji sukūrė savo drabužių liniją ir turi madingą parduotuvę. Princesė dažnai pasirodo tokiuose mados žurnaluose kaip „Tatler“ ir „Vogue“.

Konkursą „Mis Visata 2018“ nugalėjo Filipinų atstovė Catriona Gray. Į pirmąjį trejetuką dar pateko „Mis PAR“ Tamaryn Green ir „Mis Venesuela“ Sthefany Gutierrez.