Neįprasta loterija
Ra­mūs kai­my­nai, per am­žius ne­pa­ki­tu­si ap­lin­ka ir nuo­sta­bus kraš­to­vaiz­dis – ne­nuos­ta­bu, kad ka­pa­vie­tės pie­ti­nia­me Vo­kie­ti­jos mies­te­ly­je Berch­tes­ga­de­ne yra to­kios pa­klau­sios. Dėl jų net ten­ka pa­si­var­žy­ti!

Vaizdingo Bavarijos Alpių miestelio valdžia jau daugelį metų atmeta prašymus skirti amžinąją poilsio vietą kapinėse, įkurtose XVII amžiuje. Savaitgalį Vokietijos naujienų agentūra DPA pranešė, kad Berchtesgadenas imasi neįprasto žingsnio – rengia laisvų kapaviečių loteriją.

Pareigūnai atlaisvino 200 kapaviečių, tarp jų 60 vietų urnoms. Prašymus jau pateikė apie 280 žmonių. Burtai turėtų būti traukiami šį trečiadienį. „Norime, kad procesas būtų kuo skaidresnis“, – sakė vienas vietos pareigūnas.

Vietos kaina šiose kapinėse svyruoja nuo 490 iki 760 eurų. Vokietijos laidojimo biurų sąjunga stebėjosi, kad rengiama loterija. Tai vyksta bene pirmą kartą šalies istorijoje. Šiaurėje padėtis, beje, yra priešinga – kapinėse laisvų vietų nestinga.

Berchtesgadene gyvena apie 8 tūkst. žmonių. Čia veikia druskos gydykla, sanatorijos, įrengtos kalnų slidinėjimo trasos, vystomas turizmas, alpinizmas, žiemos sportas. Netoli miestelio stovi ir viena mėgstamiausių nacių lyderio Adolfo Hitlerio rezidencijų.