Neblaivią vairavusią 81 metų močiutę advokatas prašo perduoti anūko žinion
Ne­blai­vi vai­ra­vu­si 81 me­tų Klai­pė­dos ra­jo­no gy­ven­to­ja pri­pa­žįs­ta sa­vo kal­tę ir ma­no, kad ga­li bū­ti at­leis­ta nuo bau­džia­mo­sios at­sa­ko­my­bės bei per­duo­ta anū­ko ži­nion.

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai šią savaitę pradėjo nagrinėti dėl vairavimo išgėrus kaltinamos Aleksandros Tamaros Zubernienės baudžiamąją bylą. Senolė yra viena iš vyriausių asmenų, Lietuvoje patrauktų baudžiamojon atsakomybėn už vairavimą išgėrus.

Rugpjūtį neblaivi senolė Gargžduose aikštelėje prie prekybos centro sukėlė avariją.

„Volvo“ vairuotojas nurodė, kad jam stovint ir laukiant, kol kitas automobilis sustos aikštelėje į vietą, garbaus amžiaus“Opel Vectra“ vairuotoja važiuodama atbulomis kelis kartus trenkėsi į „Volvo“ priekį, nesustojo, nuvažiavo tolyn ir pastatė automobilį stovėjimo vietoje.

Patikrinus „Opel“ garbaus amžiaus vairuotoją alkoholio matuokliu, jai nustatytas vidutinis girtumas – 1,81 promilės alkoholio.

Nustačius tokį girtumą, senolei iškelta baudžiamoji byla.

Policijos tyrėjai atliko tyrimą ir vėliau jį perdavė teismui.

Keli suplanuoti posėdžiai neįvyko, nes juose nepasirodė kaltinamoji.

Esant tokiai situacijai, teismas nusprendė pasitelkti policiją. Pareigūnų paprašyta rasti ir į teismą atvesdinti vairuotoją.

A. T. Zubernienės advokatas Vaclovas Janušauskas BNS sakė, kad jo ginamoji manė, jog nieko blogo nėra padariusi, kad turėtų vykti į teismą. Dalyvaujant giminaičiams advokatas klientei išaiškino, kokia atsakomybė gresia už vairavimą išgėrus. Senolė labai susigraudino išgirdusi, kad už tokį nusikaltimą gali būti skiriamas ir laisvės atėmimas.

„Ji buvusi aktorė, vaidino Klaipėdos dramos teatre, Marijampolės liaudies teatre. Ji neturėjo supratimo ir nesuprato baudžiamųjų įstatymų“, – pasakojo advokatas.

Pasak jo, moteris kalta prisipažįsta.

Teismas suteikė galimybę advokatui surinkti duomenis apie kaltinamosios anūką: ar jis yra teistas, ar baustas administracine tvarka, ar gali būti pripažintas tinkamu laiduotoju savo močiutei.

Prašymui dėl asmens perdavimo laiduotojui prokuroras neprieštarauja.

Teismas šios bylos nagrinėjimą tęs gruodžio 19 dieną.